Цьогоріч "Укрзалізниця" зазнала 1,6 млрд грн збитків від приміських перевезень

23:50, 8 липня 2011

Державна адміністрація залізничного транспорту України ("Укрзалізниця") за підсумками січня-червня 2011 року отримала 1,6 млрд грн збитків від приміських пасажирських перевезень, що на 23,1% перевищує аналогічний показник 2010 року.

Як повідомила прес-служба "Укрзалізниці", покриття витрат доходами становить 11,2%.

При цьому за перевезення пільгових категорій пасажирів залізниці отримали лише 37,6% компенсації від необхідної суми.

"Проблема в принципі одна: всі хочуть зберегти маршрути приміського сполучення, навіть відкрити нові, проте фінансовий тягар організації цих перевезень несе лише залізниця. Крім того, чим більше ми працюємо, тим більше зростають борги перед нами. Тож предметно розмовлятимемо з керівництвом кожної області й кожним великим підприємством, до якого залізниця здійснює масове підвезення робітників, щодо їх участі у фінансуванні ремонтних робіт, покритті збитків залізниць, участі в закупівлі рухомого складу на наймасовіших ділянках перевезень. Яку допомогу може надати область залізниці? Й уже за результатами цього спілкування вирішуватимемо питання доцільності призначення приміського руху", - цитує прес-служба генерального директора "Укрзалізниці" Володимира Козака.

За його словами, кожна залізниця продемонструє місцевій владі весь комплекс витрат, яких зазнає за кожним електропоїздом, рейковим автобусом, кожним видом рухомого складу. "Разом рахуйте економіку процесів та економічну доцільність курсування тих чи інших поїздів, прораховуйте пасажиропотік і позбавляйтеся невиправданого дубляжу різних видів транспорту на одних напрямках та повної відсутності його на інших ділянках", - зазначив він.

При цьому керівник Держадміністрації доручив головному управлінню приміських перевезень "Укрзалізниці" та керівництву залізниць отримати мотивоване державне замовлення на перевезення людей на приміських маршрутах.

"Разом з облдержадміністраціями визначатимемося, кого, звідки й за чий рахунок потрібно возити. Хто, як і в якій формі покриватиме витрати залізниць на перевезення. Якщо йдеться про велике приватне підприємство, на яке ми продовжуємо возити людей на роботу, як це було за часів СРСР (коли всі підприємства були державними), то нині ми собі таку розкіш не можемо дозволити. У місцях, де здійснюється масове підвезення працівників на роботу на великі приватні підприємства, здійснювати ці перевезення за власний рахунок залізниця більше не буде", - наголосив він.