Цьогоріч у хабарництві викрили майже 1,6 тисячі осіб, 367 - службовці органів влади та 374 - контролюючих органів. До кримінальної відповідальності притягуються 10 начальників управлінь, відділів та їх заступників обласних державних адміністрацій, 34 керівники районних державних адміністрацій, де 8 - голів та їх заступників, півсотні голів сільських та селищних рад, 10 - міських голів та їх заступників, 25 - керівників міськрайрад та виконкомів, решта - рядові службовці зазначених органів. До переліку хабарників потрапило також 19 суддів, - повідомили ZAXID.NET в ДЗГ МВС України.
Зокрема, попалися на хабарництві представники Феміди у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській, Хмельницькій та Чернігівській областях. Хабарі отримувалися (викрито 22 злочини) за прийняття позитивного рішення у цивільних справах; ухвалення вироків, не пов'язаних з позбавленням волі; зміну запобіжного заходу або пом'якшення покарання тощо. До речі, за даними з місць тільки цього року суди скасували постанови про порушення майже 30 кримінальних справ про хабарництво. Це ж стосується і проблеми прийняття судами запобіжного засобу.
Цього року з 1 576 осіб, викритих у хабарництві, за ст. 115 КПК затримано лише кожну третю особу (514), а заарештовано тільки п'яту (317). Найчастіше хабарників заарештовують у АР Крим, Волинській, Київській, Сумській, Івано-Франківській, Хмельницькій та Чернігівській областях. У інших регіонах застосування такого дієвого запобіжного заходу поодиноке.
Деяким хабарникам вдається відбутися "легким переляком": кількість осіб, до яких застосовано лише штрафні санкції, значно зросла - від 106 осіб у 2005 році до 189 у 2007-му. Тож навряд чи стануть повчальними як для фігурантів, так і для інших посадовців покарання, які Феміда призначила хабарникам від влади. Так, на Чернігівщині фігуранта кримінальної справи - керівника одного з управлінь санітарно-епідеміологічної станції, якого затримано при отриманні в якості хабара ноутбука вартістю понад 10 тис. гривень за надання погоджувальної документації, рішенням суду звільнено за амністією, а на Тернопільщині заступника міського голови, який вимагав та отримав 3 тисячі доларів США хабара за сприяння у перемозі в тендері, суд лише оштрафував.
Ще один чинник, який не сприяє протидії цього виду корупції - це недостатнє використання судами такої передбаченої законом міри, як позбавлення права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю. Це найбільш характерно при закритті справи у зв'язку із передачею на поруки чи амністією, або іншим видом покарання, не пов'язаним із реальним засудженням.