На 38 балів підвищити прохідний мінімум, який дає змогу вступити до ВИШу.
З такою ініціативою до Міносвіти звернулися офіційні спостерігачі за вступною кампанією - громадська мережа "Опора". Майже 20% цьогорічних вступників, - б’ють на сполох вони, - на тестах набрали до 130 балів. При чому, багато із них отримали державні місця. Підхід, коли студентом ВИШу може стати кожен, хто має змогу заплатити за навчання, опорівці вважають неправильним. Він, мовляв, нівелює значення і престиж вищої освіти.
А от у ВИШах говорять про іншу небезпеку - суттєве погіршення рівня знань абітурієнтів, яке спостерігають останніми роками
Зменшення кількості випускників шкіл таки зробило своє, хоч як не намагалися навчальні заклади переконати у протилежному. Навіть найпрестижніші ВИШі Львова цього року мали недобір.
Брак студентів в основному відчули технічні факультети. Цікавий парадокс: спеціальності, на яких вчитися найважче, отримали найгірших студентів.
Трійка з мінусом на тестах і платоспроможний гаманець, - такий набір цьогоріч дозволив стати студентами ВИШів геть усім, хто забажав. Відтак рівень знань вступників залишає бажати кращого.
При чому, похизуватися знаннями не завжди можуть і ті, хто має гарні шкільні атестати. Тенденція показує: бали ЗНО є меншими, аніж шкільні оцінки. Цим фактом уже зацікавилися в обласному управлінні освіти. До кінця жовтня перевірятимуть, як написали тести медалісти Львівщини.
А допоки Управління освіти розбиратиметься зі школами, громадські спостерігачі подали Міністерству освіти пропозиції, як навести лад зі вступом у вищі навчальні заклади. Вони пропонують підвищити мінімальний результат, який дозволяє вступити у ВИШ.
На те, що Київ повністю пристане на пропозицію, "Опорівці" не розраховують. Та, мовляв, вимагають по-максимуму, щоб домогтися хоча б мінімального підвищення прохідного балу.