Цукерберг пообіцяв змінити Facebook задля розвитку соціальної світової інфраструктури

10:54, 17 лютого 2017

Засновник Facebook Марк Цукерберг стурбований тим, що люди по всьому світу відмовляються від ідей глобалізації. Також він заявив, що має намір боротися з поширенням фейкових новин.

У ніч на п'ятницю він опублікував програмне звернення до користувачів під назвою «Про будівництво світової спільноти» (Building Global Community).

«Наша робота в Facebook – допомогти людям надавати максимальний позитивний вплив, при цьому мінімізуючи сфери, де технології і соціальні ЗМІ можуть посилити роз'єднаність і ізоляцію», – заявив Цукерберг.

«Зараз по всьому світу є люди, які залишилися за бортом глобалізації, і рухи, що виступають за відхід від глобальних зв'язків», – констатував засновник Facebook. У зв'язку з цим Цукерберг хоче перейти від формату соцмережі для друзів і сім'ї до розвитку глобальної соціальної інфраструктури.

«У такі часи, як зараз, найважливіше, що ми в Facebook можемо зробити – це створити соціальну інфраструктуру, щоб дати людям можливість вибудувати глобальне співтовариство, яке працює для всіх нас», – наголосив Цукерберг.

Його звернення було побудовано навколо п'яти головних тем: готовності прийти на допомогу в рамках спільноти, безпеки, інформованості, громадянської активності і можливості участі та розвитку для всіх.

Зокрема, говорячи про поширення інформації, Цукерберг висловив стурбованість з приводу «бульбашок фільтрів» (персоналізація пошуку і показу інформації, при якій користувач бачить тільки те, що йому подобається і відповідає його поглядам) і поширення фейкових новин.

На думку засновника Facebook, проблемою є і те, що сенсаційні і прості повідомлення поширюються швидше за інші.

Крім того, Цукерберг зазначив, що Facebook розробив штучний інтелект, який повинен розпізнавати заборонений контент. Ця технологія почне частково застосовуватися вже в 2017 році.

«Коли я тільки запустив Facebook, необхідність об’єднати світ не здавалася мені чимось неоднозначним: з року в рік все у світі ставало більш пов’язаним, і мені здавалося, що люди саме цього хотіли. Але є люди, яким здається, що глобалізація залишила їх на узбіччі, тому і виник рух за виключення себе з глобального контексту», – сказав засновник Facebook в інтерв’ю BBC.

За словами Марка Цукерберга, влада, неурядові організації, великі корпорації мають зробити так, щоб позитивні плоди глобалізації були доступні всім людям, а не тільки обраним.

«Багато з викликів, що стоять перед нами, глобальні – боротьба зі зміною клімату, терором, пандеміями, чи ситуація, в якій громадянська війна в одній державі викликає міграційну кризу планетарного масштабу. Все це – абсолютно глобальні проблеми, для вирішення яких нам потрібна інфраструктура іншого рівня – не така, яка склалася історично», – пояснив свою позицію засновник Facebook.