Через рішення Центрвиборчкому щодо порядку жеребкування при визначенні кандидатур членів дільничних виборчих комісій виникла можливість для дестабілізації виборчого процесу, переконаний політолог Володимир Фесенко.
"Таке рішення є не остаточно дестабілізуючим, але воно посилює підозри, напругу навколо виборчого процесу. Якщо виявиться, що у результаті жеребкування виникнуть такі ж дива, як в окружних комісіях, це посилить напругу навколо виборчого процесу. У комісіях мають бути присутніми представники всіх парламентських фракцій, тому можливість для контролю залишається. Але принцип жеребкування, за якого одні партії отримують все, а інші – нічого, є несправедливим та недемократичним. Він лише створює потенційні проблеми навколо легітимації результатів виборів", - цитує В.Фесенка УНН.
За словами експерта, така диспропорція може використовуватися для здійснення махінацій під час виборів.
"Це стане ще одним мінусом у переліку проблемних питань нинішніх виборів", - наголосив В.Фесенко.
Водночас експерт наголосив, що своїм рішенням Центрвиборчком полегшив для себе завдання в частині формування дільничних комісій.
Нагадаємо, Центральна виборча комісія внесла зміни до своєї постанови "Про порядок проведення жеребкування щодо включення кандидатур до складу дільничних виборчих комісій з проведення виборів народних депутатів", що була ухвалена 17 травня 2012 року.
Як повідомлялося, переглянути принцип формування складу ДВК закликала ЦВК міжнародна організація ENEMO.
Нагадаємо, вибори до Верховної Ради України відбудуться 28 жовтня 2012 року за змішаною пропорційно-мажоритарною системою: 225 депутатів обираються за списками політичних партій (бар'єр для проходження в Раду - 5%), ще 225 - в мажоритарних округах. Відповідні зміни до закону про вибори народних депутатів прийняла ВРУ 17 листопада 2011 року. «За» закон, розроблений спеціальною комісією Верховної Ради, проголосували 366 депутатів.
30 липня в Україні стартувала передвиборча кампанія виборів Верховної Ради.
Додамо, що ЦВК зареєструвала 87 політичних партій для участі у виборах (кандидатів 2 643). Окрім цього, ЦВК зареєструвала 2 641 особу-кандидата в депутати Верховної Ради по мажоритарних округах