Голова Центральної виборчої комісії Туреччини Сади Гювен підтвердив, що більшість тих, хто проголосував на референдумі, висловилися за зміну конституції, що істотно розширює повноваження президента. Про це інформує Associated Press.
Виборчком також назвав несуттєвими претензії опозиції, яка заявила, що велика кількість облікованих бюлетенів не мала офіційної печатки комісії.
Згідно з даними за підсумками підрахунку 99,33% бюлетенів, за зміни до конституції Туреччини, що передбачають перехід до президентської республіки, проголосувало 51,36% (24 млн 935 тис. 426) виборців, проти - 48,64% (23 млн 616 тис. 345).
Зазначимо, що повноваження чинного президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана будуть суттєво збільшені після ухвалення змін до конституції, ухвалених на референдумі.
Після внесення змін до Конституції президент зможе сам призначати міністрів та вищих державних чиновників, оголошувати надзвичайний стан та розпускати парламент. Нині посаду президента посідає Реджеп Таїп Ердоган.
Також він буде одночасно і очільником уряду, а посаду прем'єр-міністра скасують 2019 року.
Крім того, Ердоган отримає можливість залишатись при владі упродовж двох п'ятирічних термінів - до 2029 року. Також він зможе повернутися у крісло глави керівної Партії справедливості та розвитку.
Зміни передбачають і збільшення кількості депутатів парламенту - з 550 до 600, а вибори депутатів і президента проводитимуться раз на п'ять років в один день.
Опозиційні турецькі партії попереджають, що конституційні зміни фактично призведуть до диктатури в Туреччині.
Як повідомляє Еuronews, прихильники владної Партії справедливості і розвитку турецького президента Реджепа Таїпа Ердогана вже святкують на вулицях Стамбула перемогу на референдумі.
В свою чергу, мешканці кількох районів найбільшого міста Туреччини Стамбула вийшли на вулиці з каструлями і сковорідками, висловлюючи таким чином протест проти результатів референдуму про посилення повноважень президента країни, повідомляє агентство Reuters.
Фото Reuters