Центральна виборча комісія вважає, що звинувачення Володимира Зеленського у затягуванні оголошення результатів виборів Президента для унеможливлення розпуску Верховної Ради є безпідставними і заперечує, що, навпаки, працює в безпрецедентно швидкому режимі. Про це повідомив заступник голови ЦВК Євгеній Радченко, інформують «Українські новини».
«Це безпідставні заяви. ЦВК б'є всі рекорди швидкості і приймає документи окружних виборчих комісій та дільничних комісій закордонного округу в безпрецедентно швидкому режимі, зі швидкістю, гідною поваги. Ми тільки вчора за один день прийняли понад 100 комісій. Де ж тут затягування? Крім того, ЦВК зробила висновки з голосування в першому турі, і якщо тоді було більше 40 уточнень протоколів, то зараз ми робимо все, щоб їх було менше. Так, станом на вечір четверга, у нас тільки одна комісія пішла на уточнення. Можливо, будуть ще, але ця можливість невелика», - сказав він.
За словами Радченка, Центрвиборчкому залишилося отримати тільки протоколи 3 зі 199 окружних виборчих комісій і трохи більше 40 зі 101 дільничної комісії закордонного округу.
«Ми робимо все, щоб по-перше швидко, а по-друге точно встановити результати, щоби ні у кого не виникло ніяких сумнівів у достовірності, точності, чесності. Станом на вечір 25 квітня ЦВК залишилося прийняти протоколи тільки від трьох окружних виборчих комісій, один з яких - уточнений, і трохи більше сорока від дільничних виборчих комісій закордонного округу. Це не така велика кількість, яка могла би свідчити про затягування», - сказав він.
Заступник голови комісії не став прогнозувати дату офіційного оголошення результатів виборів, але наголосив, що ЦВК виконає вимоги законодавства і в десятиденний строк встановить їх.
За законом комісія зобов'язана встановити результати виборів до 1 травня включно. При цьому в першому турі комісія оголосила підсумки на три дні раніше граничного терміну.
Як інформував ZAXID.NET, 25 квітня Зеленський записав відеозвернення, в якому звинуватив ЦВК у затягуванні офіційного оголошення результатів виборів нібито, щоб інавгурація була призначена на дату, коли за законом уже не можна буде розпустити Верховну Раду.
Зауважимо, що згідно з законодавством інавгурація має відбутися не пізніше, ніж через 30 днів після офіційного оголошення результатів виборів. Відповідно, якщо ЦВК встановить результати в останній дозволений день, 1 травня, то інавгурація має бути призначена максимум на 31 травня. При цьому згідно з Конституцією, Рада не може бути розпущена в останні 6 місяців строку її повноважень, а чергові парламентські вибори повинні пройти 27 жовтня.
За словами Зеленського, якщо інавгурація буде призначена після 27 травня, то у нього не буде можливості думати про розпуск парламенту.