Цю владу погубить хабарництво, - нардеп

15:17, 19 липня 2013

Нинішню владу погубить хабарництво швидше, ніж навіть дії опозиційних сил. Про це під час брифінгу в Ужгороді заявив народний депутат Микола Томенко.

«Моє неформальне спілкування з підприємцями (від малого, середнього і до великого бізнесу) про всій Україні свідчить, що сьогоднішньою бідою України є тотальне хабарництво. Парадокс полягає в тому, що за офіційними даними кількість дозвільних документів потрібних для відкриття, оформлення та ведення бізнесу скоротилася в п’ять разів. Натомість, суми хабарів, які збирають структури з інспектування та перевірки, зросли в п’ять, а в деяких регіонах, зокрема, в Києві – в десять», – цитує нардепа його прес-служба.

Окрім цього, Томенко стверджує: «Особливість полягає не лише в геометричній прогресії зростання сум хабарів, які збираються та розподіляються з наступним передаванням до Києва, але у «справедливості» цієї системи – тепер страждають, як опозиційно налаштовані підприємці, так і провладні, навіть депутати місцевих рівнів, які є членами Партії регіонів і мають бізнес».

За словами Томенка, «тотальне хабарництво викликає тихий спротив не тільки у представників малого та середнього бізнесу, бо й великий бізнес також невдоволений цими схемами».

«Нині навіть представники великого бізнесу, зі старої гвардії Партії регіонів, не причетні до так званої «Сім’ї», також потрапили під перерозподіл і втрачають свої капітали», – каже Томенко.

«Не лише акції опозиції, але й тотальна корупція буде однією з причин, яка погубить цей режим. Поки це тихий спротив, але я сподіваюся підприємці і бізнесмени не тільки розповідатимуть у неформальний спосіб про свої проблеми, а й активно діятимуть для припинення такого одержавленого хабарництва», – наголошує Микола Томенко.

Додамо, що згідно з результатами дослідження «Барометр світової корупції» (Global Corruption Barometer) від Transparency International і Gallup International Association, найбільш корумпованою сферою українці вважають судову - 66%, правоохоронні органи - 64%, державну службу - 56%, сферу охорони здоров'я - 54%, парламент - 53%.