Протитуберкульозні заклади Львівської області планують серйозно оптимізувати. Понад 500 стаціонарних ліжок уже скоротили. На черзі подальша реорганізація: об'єднають Самбірський та Старосамбірський диспансери. В одному закладі цим занепокоєні, в іншому очікують позитивних змін.
Реорганізувати медичну галузь області почали із протитуберкульозних закладів. На думку чиновників, такої кількості стаціонарів не потрібно.
«Ми проводимо укрупнення, реорганізацію стаціонарів насамперед і переводимо на амбулаторну ланку так, як прийнято за світовими стандартами. Тому що, перебуваючи в стаціонарі дуже тривалий час, з’являються форми туберкульозу, які практично неможливо лікувати», – заявила т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак.
Протитуберкульозний диспансер у місті Самбір невдовзі залишиться без стаціонару. Усі ліжкомісця, які ліквідують у райцентрі, планують перенести у такий же заклад у Старому Самборі. Медперсонал у Самборі занепокоєний.
«У нас вже відбувся перший етап оптимізації. Наразі у нас з 60 ліжкомісць скоротили до 30. Багато людей залишається без роботи, але основне це де ми будемо як фтизіатри класти хворих, які потребують невідкладного лікування, куди ми їх будемо дівати?», ― каже лікар-фтизіатр Самбірського стаціонару Ірина Куриляк.
Наразі у Самбірському закладі є п'ятеро паліативних хворих з важкою формою туберкульозу. Загалом за 2016 рік тут лікувалися 110 пацієнтів. За планом реорганізації, у Самборі залишиться лише туберкульозна поліклініка.
«В нас забрали можливість лікувати вперше діагностований туберкульоз. Хворі хотіли лягати, але їм було відмовлено, тому що ми не маємо права лікувати», – скаржиться медсестра Самбірського протитуберкульозного диспансеру Лілія Шеремета.
На обидва диспансери витрачають понад 10 мільйонів гривень на рік. За цю суму могли б достойно фінансувати один із них, а не утримувати два напівпорожні, вважають у Старому Самборі.
«Таким чином є можливість покращити і матеріальну базу, і обслуговування хворих, тому що менше коштів буде витрачатись на два стаціонари. Ми вивільнимо ті кошти, які нам зараз потрібні», – повідомив лікар Старосамбірського протитуберкульозного диспансеру Осип Фігель.
Та все ж останнє слово за депутатами обласної ради. Чи перетворяться два фтизіатричні заклади на один ― стане відомо на одній з найближчих сесій.