Турчинов попросив КС оцінити конституційність Римського статуту

13:07, 23 травня 2014

Виконувач обов’язків президента, голова Верховної Ради Олександр Турчинов просить Конституційний Суд оцінити конституційність Римського статуту Міжнародного кримінального суду, який Україна підписала ще 2000 року, повідомляє прес-служба КСУ.

За повідомленням, статут вноситься у Верховну Раду для надання згоди на його обов’язковість.

Згідно з регламентом Конституційного Суду, подання передано на вивчення у секретаріат КСУ.

Нагадаємо, 14 квітня міністр юстиції Павло Петренко повідомив, що Кабінет Міністрів звернувся до Верховної Ради з проханням терміново ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду, а до Конституційного Суду – з проханням першочергово надати висновок з приводу ратифікації Римського статуту.

25 лютого парламент схвалив заяву до Міжнародного кримінального суду про визнання Україною юрисдикції цього суду щодо скоєння злочинів проти людяності вищими посадовими особами держави, які призвели до особливо тяжких наслідків і масового вбивства українських громадян під час мирних акцій протестів із 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року.

У заяві депутати просять Міжнародний кримінальний суд притягнути до кримінальної відповідальності екс-президента Віктора Януковича, екс-генерального прокурора Віктора Пшонку, колишнього міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка й інших колишніх посадовців.

Довідка. Міжнародний кримінальний суд – перший постійний правовий інститут, до компетенції якого входить переслідування осіб, відповідальних за геноцид, воєнні злочини і злочини проти людяності. Заснований на основі Римського статуту, прийнятого 1998 року. Існує з липня 2002 року.

Розташований у місті Гаазі, проте за бажанням Суду засідання можуть проходити у будь-якому місці. Міжнародний кримінальний суд не варто плутати з Міжнародним судом ООН, який також засідає в Гаазі, але має іншу компетенцію. МКС не входить в офіційні структури ООН, хоча може порушувати справи за поданням Ради Безпеки ООН.