Туреччина частково скасувала дію Європейської конвенції про права людини

20:01, 21 липня 2016

Уряд Туреччини проінформував генерального секретаря Ради Європи Турбьйорна Ягланда про намір частково скасувати Європейську конвенцію про права людини. Про це в четвер, 21 липня, інформує «Інтерфакс-Україна» з посиланням на повідомлення прес-служби Ради Європи.

Зазначається, що така можливість передбачається статтею 15-ї Конвенції за умови надзвичайних ситуацій, які загрожують життю нації, і використовувалася в минулому іншими країнами Ради Європи. Останні приклади - це Франція і Україна.

У повідомленні підкреслюється, що не можуть бути частково скасовані статті Конвенції «Право на життя», «Заборона тортур і нелюдського поводження», «Заборона рабства», «Заборона позасудового покарання». «Важливо підкреслити, що Європейська конвенція буде продовжувати застосовуватися у Туреччині», - йдеться в повідомленні.

«Якщо уряд Туреччини захоче задіяти статтю 15-ю з метою часткового скасування дії Конвенції щодо індивідуальних випадків, Європейський суд з прав людини буде вирішувати про відповідність критеріям, визначеним Конвенцією, зокрема, критерію пропорційності вжитих заходів», - відзначається у повідомленні генсека Ради Європи.

Також повідомляється, що турецький уряд зобов'язався інформувати генерального секретаря про вжиті заходи.

Як повідомляв ZAXID.NET, уночі проти 16 липня 2016 року в Туреччині відбулася невдала спроба військового заколоту проти чинного президента Реджепа Таїпа Ердогана.

За офіційною версією, спробу державного перевороту організували послідовники турецького проповідника Фетхуллаха Ґюлена, якого звинувачують у тривалій кампанії з метою повалення турецького уряду через прихильників у турецьких установах, зокрема військових, поліцейських і судових, яких було залучено до формування «паралельної» держави.

Також сьогодні стало відомо, що парламент Туреччини підтримав пропозицію президента країни Реджепа Ердогана запровадити в країні режим надзвичайного стану.