Висловлювання Папи Римського Франциска про те, що вбивства вірменів в Османській імперії у 1915-1917 роках є геноцидом, викликали в Анкарі серйозне невдоволення. Про це повідомляє Deutsche Welle.
«У діяльності Папи можна побачити усі відмінні риси і відображення ментальності хрестоносців», - заявив віце-прем'єр-міністр Туреччини Нуреттін Джаніклі.
За його словами, заяви Франциска «не мають жодного стосунку до реальності».
У свою чергу директор Ватиканського прес-центру Федеріко Ломбарді наголосив, що в заявах Папи Римського Франциска немає слів, які можна розцінити як прояв позиції хрестоносців.
«Якщо уважно послухати слова Папи, то там немає нічого, що можна було б прокоментувати як «дух хрестоносців». Розумію, що є певні цілі, але мета Папи - не війна, а закладення основ для миру між народами», - сказав Ломбарді, повідомляє «Інтерфакс-Україна»
Нагадаємо, що раніше цього тижня папа Франциск під час свого візиту у Єреван назвав масові убивства вірменів у Османській імперії у 1915 році «геноцидом».
Минулого року понтифік уже називав убивства вірмен «першим геноцидом ХХ століття», викликавши різку реакцію Анкари.
До слова, за оцінками вірменських та багатьох незалежних істориків, під час Першої світової війни внаслідок систематичних убивств загинули 1,5 млн вірмен. Геноцид вірмен засудили багато країн світу.
Туреччина визнає, що багато вірменів-християн, які жили в Османській імперії, були вбиті під час зіткнень з урядовими військами під час Першої світової, але вважає число загиблих завищеними і заперечує, що вбивства відбувалися виключно за національною ознакою.Все по темі православна церквасобор