Туреччина взяла на озброєння ударний безпілотник Bayraktar Akinci з українськими двигунами

11:59, 30 серпня 2021

Збройні сили Туреччини взяли на озброєння ударний безпілотник Bayraktar Akıncı з українськими двигунами АІ-450Т, які виробляє Запорізьке моторобудівне конструкторське бюро «Прогрес» імені академіка О. Г. Івченка. Безпілотник розроблений місцевою компанією Baykar, пише турецьке агентство Anadolu.

Урочиста церемонія передачі безпілотника відбулась в неділю, 29 серпня, за участю президента країни Реджепа Таїпа Ердогана.

На першому БПЛА особисто розписався президент Реджеп Ердоган і заявив, що Туреччина увійшла в трійку світових лідерів з розробки даної технології.

«Сьогодні ми вітаємо включення в арсенал нашої армії важкого безпілотника Bayraktar Akinci, одного з кращих в світі. Це ще один символ нашої незалежності. Туреччина стала третьою провідною країною, яка має такі технології», – сказав Ердоган.

Він зазначив, що турецька оборонна промисловість за короткий час зуміла підняти рівень локалізації з 20% до 80%.

За його словами, наступна ціль Туреччини – створення ударних безпілотників, які зможуть підійматися у повітря і сідати на «наші власні авіаносці з короткою злітно-посадковою смугою».

Висотний бойовий Bayraktar Akinci TIHA дальнього радіусу призначений для ведення розвідки, виявлення і знищення наземних (техніка, жива сила, укріплення) та морських цілей. Він здатний перебувати в повітрі 24 години на висоті понад 12 км. Для озброєння у Akinci є шість підвісних точок під керовані і некеровані крилаті ракети (МАМ-L, МАМ-С, Cirit, Mk81, Mk82, СОМ ALCM).

Akıncı здатен нести різноманітне озброєння: бомби з лазерним наведенням, ракети «повітря – повітря», ракети «повітря – земля». Новий безпілотник зможе атакувати цілі як у повітрі, так і на землі, його можна буде використовувати паралельно з винищувачами. Дрон використовує радар AESA і систему націлювання Aselsan. Вантажопідйомність – 1350 кг.

У серпні 2019 року «Укроборонпром» показував Akinci і повідомляв, що він розроблений спільно з «Укрспецекспортом». Цілком можливо, що Україна в майбутньому зможе отримати Akinci. Поки у Збройних сил України є ударні безпілотники Bayaraktar TB2.