Давненько не писав блогів. Ой давненько! Але якщо є нагода написати — то треба нею скористатись. Цього разу розповім вам про творчу команду одного дитячого телеграм-каналу, якому дуже потрібні творчі діти. Одразу скажу, що творчість дітей публікується і за межами телеграм-каналу, але про це — згодом.
Історія телеграм-каналу «Дітям від дітей»
Восени 2020 року команда дітей захотіла побавитися у блогерство. Кожна з них створювала якісь приватні телеграм-канали і спамила у різні групи і просила підписатись. Більше аніж десять підписників ці канали не мали. Таланти дітей помітила львівська поки що не дуже відома казкарка Катерина Халецька, яка навіть видала свою інклюзивну книжку (її можуть читати і зрячі, і незрячі діти) а також друкувалася у всеукраїнському журналі «Вечірня казка», і вирішила спрямувати ці таланти в конструктивне русло. Так і створився телеграм-канал «Дітям від дітей».
Тут треба сказати, що і засновниця телеграм-каналу, і всі його автори (наразі там самі дівчатка) — незрячі або мають порушення зору. Тому, можливо, з візуальним контентом там складається не завжди.
Що публікують на дитячому телеграм-каналі «Дітям від дітей»
На цьому каналі діти публікують:
- казки (як свої, так і інших авторів);
- вірші (як свої, так і декламують поезію інших поетів і поетес);
- пісні та музичні твори (як свої, так і переспіви).
Музичні твори я виокремив спеціально, бо деякі з них викладають свою гру на фортепіано чи сопілці.
Окрім того, в каналі також є розділи «Цікавинки» і «Загадки». Все це береться з відкритих джерел, але було б чудово отримувати такий контент також з книжок чи підручників, яких в інтернеті немає. Такого контенту теж дуже багато, просто творцям каналу бракує рук і можливостей на їхній пошук і публікування.
Телеграм-канал «Дітям від дітей» просуває творчість своїх авторів і підписників
Унікальною перевагою дитячого телеграм-каналу «Дітям від дітей» є та обставина, що творчість дітей, які на ньому публікуються, виходить далеко за межі каналу. Зокрема, наразі авторські казки дітей часом публікує всеукраїнський журнал «Вечірня казка». Крім того, казки та вірші, які начитують діти, вмикає у своєму ефірі районна комунальна радіостанція «Жидачів FM» з Жидачева Львівської області. Утім, автори каналу не проти, якщо їхній контент будуть використовувати інші радіостанції чи журнали. Головне робити це добросовісно і закликати слухачів/читачів підписуватися на канал і надсилати свою творчість. Також можливий обмін дитячим контентом з дитячими студіями чи радіостанціями, які продукують дитячий контент. Ясна річ, що все це абсолютно безкоштовно!
Про унікальність дитячого телеграм-каналу «Дітям від дітей»
Унікальною особливістю цього телеграм-каналу є пряма можливість підписників впливати на його наповнення. Наприклад, до публікацій можна залишати коментарі, зауваження та пропозиції. Часом на каналі проводять опитування на зразок «який контент вам найбільше подобається» або «якого контенту ви хочете бачити у нас більше (або менше)».
Також автори можуть надсилати свої вірші та казки в текстовому форматі для того, щоб діти їх начитували. Канал не публікує текстових робіт, аби не було у подальшому недобросовісного використання чужої праці. Всі текстові роботи начитуються, і навіть часом не слово в слово — діти часто просто гарно художньо переказують той чи інший твір. І обов’язково зазначають авторів творів.
І, нарешті, телеграм-канал «Дітям від дітей» залюбки приймає дитячу творчість своїх підписників. Усі подробиці про те, як її надіслати, можна знайти в описі до каналу.
Телеграм-канал «Дітям від дітей» хоче реальних знайомств
Після дев’яти місяців існування, діти, які творять контент на телеграм-каналі «Дітям від дітей», вирішили провести офлайн-зустріч. Разом із засновницею каналу Катериною Халецькою, вони запрошують дітей та їхніх батьків на знайомство. Діти зможуть:
- поспілкуватися з талановитими дітьми — творцями контенту;
- познайомитися з їхніми талантами і показати свої;
- весело провести час за іграми;
- розвіяти стереотипи про те, що незрячі діти «якісь не такі».
Корисно буде відвідати захід і батькам — як мінімум для подолання стереотипів. Також окремо це буде корисно батькам незрячих дітей, які не знають, як їх інтегрувати в суспільство, адже у команді є дівчатка, які навчаються як у спецшколі, так і на інклюзії. Щоб дізнатися про те, як потрапити на зустріч з творцями телеграм-каналу «Дітям від дітей», прочитайте допис про подію і відвідайте сторінку події.