Твори львівських бунтарів-модерністів 60-80-х років вперше показали публіці

19:47, 16 березня 2016

У Львівському палаці мистецтв презентують проект «Львівський модернізм 60-80-х років». Ці твори за радянських часів були заборонені.

У нас термін «шістдесятники» асоціюється з політичними дисидентами. Та були й бунтарі у мистецтві, які не приймали радянщини і творили модерн. Це Карло Звіринський, Роман Сельський, Теодозія Бриж, Євген Лисик та чимало інших.

Офіційно в СРСР такої творчості не існувало, тому нині маємо викривлену історію української культури ХХ століття.

Богдан Мисюга – автор ідеї зібрати разом таких львівських модерністів. Він вишукував твори у приватних колекціях, із фондів різних музеїв.

«Цей проект покликаний для того, щоб змінити радянський погляд на культуру Львова, бо все ж таки визначальними в культурі Львова були інтелектуали. Вони визначили напрям мистецької школи і львівський модернізм нагадує західноєвропейський», – розповів куратор автор концепції проекту Богдан Мисюга.

У межах виставки відбуватимуться Дні модернізму: концерти, лекції та дискусії.

«Практично кожен день у Львівському палаці мистецтв на 16:00 будуть відбуватися такі розмови про художника, з'їдуться мистецтвознавці з різних міст України. І ще Остап Мануляк, знаний наш композитор, зорганізує тут же на експозиції 2 концерти альтернативної музики», – додала куратор виставки Наталія Космолінська.

Такою експозицією Львівський палац мистецтв святкує 20-річчя.