Тягнибок договорився до суду

10:45, 4 березня 2008

Закарпатський БЮТ заявляє, що Олег Тягнибок свідомо поширює неправдиву інформацію. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Блоку Юлії Тимошенко в Закарпатській області.

"2 березня 2008 року у програмі "Майдан" на "5 каналі" голова ВО "Свобода" Олег Тягнибок заявив, що депутати фракції Блоку Юлії Тимошенко в Закарпатській обласній раді голосували за рішення, яким було визнано на території регіону національність "русин" і внесено її у перелік національностей області.

Депутати фракції Блоку Юлії Тимошенко в Закарпатській обласній раді глибоко обурені свідомим перекручуванням фактів паном Тягнибоком, оскільки на сесії Закарпатської обласної ради, яка відбулася 7 березня 2007 року, і на якій було ухвалене рішення "Про визнання русинів на території Закарпатської області", єдиною фракцією, яка не голосувала за це рішення, була саме фракція БЮТ. До слова, Блок Юлії Тимошенко в Закарпатській області наразі залишається єдиною політичною силою, яка рішуче засудила сепаратистські заяви голови Сойму підкарпатських русинів Димитрія Сидора, озвучених ним нещодавно на території Російської Федерації.

У тій-таки програмі "Майдан" пан Тягнибок також заявив, що фракція БЮТ в Закарпатській обласній раді підтримала проект рішення "Про спорудження пам’ятника карпатським січовикам та пам’ятника 1100-річчю приходу угорських племен у Карпатський басейн на Верецькому перевалі".

Депутати фракції БЮТ в Закарпатській обласній раді заявляють, що пан Тягнибок знову таки поширює неправдиву інформацію. БЮТівці за це рішення не голосували, більше того, під час голосування за проект рішення про погодження облради на встановлення пам'ятників "за" проголосували лише 42 депутати (для ухвалення рішення необхідно щонайменше 46 голосів). Усі присутні на сесії депутати і журналісти були свідками того, що лобіював ухвалення даного рішення голова обласної організації "Наша Україна", перший заступник голови Закарпатської ОДА Іван Балога, заявляючи, що позитивного piшення облради чекають президенти двох країн (України та Угорщини), зустріч яких саме мала відбутися на території Закарпаття. Однак, попри усі старання пана Балоги, за рішення не проголосували навіть деякі депутати від "Нашої України" й ухвалене воно не було.

Натомість наступного тижня після того, як депутати Закарпатської обласної ради не підтримали рішення по пам’ятникам, президенти України Віктор Ющенко та Угорської Республіки Ласло Шайом домовилися побудувати пам’ятник жертвам Голодомору в Будапешті та пам’ятний знак на Верецькому перевалі (Закарпатська область) на честь отримання угорцями батьківщини.

Депутати фракції Блоку Юлії Тимошенко в Закарпатській обласній раді залишають за собою право звернутися до суду й вимагати від О.Тягнибока спростування неправдивої інформації, а також закликають пана Тягнибока в подальших своїх публічних виступах утриматися від перекручування фактів", - зазначено у заяві.