22 січня лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок взяв участь у відзначенні 90-ї річниці з дня проголошення Акту Злуки між Українською народною республікою та Західноукраїнською народною республікою. Акція відбулась на межі Підволочиського району Тернопільської області та Волочиського району Хмельницької області на річці Збруч. "Сьогодні галичани своїм прикладом повинні засвідчити, як українська влада може навести порядок і лад в патріотичних регіонах, щоб завтра перейти Збруч, Дніпро, Десну і по всій Україні утвердити владу українців", - наголосив Тягнибок на урочистому віче. Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі Тернопільської обласної організації ВО "Свобода".
В урочистостях взяли участь представники Тернопільщини, Волині, Хмельниччини, Криму та інших регіонів України.
Під перед учасниками урочистого віче на мості через річку Збруч голова ВО "Свобода" Олег Тягнибок також зазначив: "Акт Злуки ЗУНР та УНР 22 січня 1919 став виявом споконвічного прагнення українців до життя у власній державі, що об’єднувала усі етнічні українські території. На жаль, УНР була знищена московсько-більшовицькими та польськими окупантами і Україна на довгі 70 років знову була розчленована ворожими державами.
Проте сьогодні усі ми повинні пам’ятати уроки тих подій та не допустити будь яких спроб наших противників роздерти Україну, розділити її по річці Збруч чи по річці Дніпро.
ВО "Свобода" заявляє, що соборність України можна зберегти лише тоді, коли Україна буде міцною енергетично незалежною державою з президентською формою правління,міцною армією та відновленим ядерним статусом. Мій прадід, Льонгин Цегельський, який зачитував Акт Злуки між ЗУНР і УНР 22 січня 1919 року на Софійському майдані у Києві розумів ту важливу місію, яку повинна виконувати патріотична Галичина в українському житті.
Сьогодні галичани своїм прикладом повинні засвідчити, як українська влада може навести порядок і лад в патріотичних регіонах, щоб завтра перейти Збруч, Дніпро, Десну і по всій Україні утвердити владу українців.
Хочу нагадати, що об’єднана держава 1919 року була в 1,6 рази більша за територію нинішньої України. Тому маємо пам’ятати про українські етнічні землі, які сьогодні на жаль перебувають за межами нашої держави та не допускати облудливої комуністичної брехні про те, що нібито Сталін чи ще якийсь інший окупант об’єднав територію нашої держави.
Також не забуваймо, що Українську державу початку 20 століття похоронила не тільки сила наших ворогів, але й слабкість тодішнього керівництва, облудливі соціалістичні ідеї, популізм та віра в можливість дружніх стосунків з Російською імперією".