Тягнибок закликав обмежити в Україні виступи російських виконавців

21:40, 31 травня 2011

Лідер Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок закликає до обмеження в Україні виступів іноземних, у тому числі і російських виконавців. Про це він заявив російській радіостанції "Ехо Москви".

За словами Тягнибока, інформаційний тиск на Україну з боку Росії посилився, і українці живуть у стані "інформаційної окупації", - ТСН.

"Ми вважаємо, що повинен бути прийнятий цілий ряд законів, які б захищали український шоу-бізнес. Тобто, потрібно обкладати податком російських або інших іноземних виконавців. Вони приїжджають в Україну і не платять до державної скарбниці коштів. Якби вони знали, що їм треба платити серйозні податки у державну казну, я думаю, що той потік міг би зменшитися ", - наголосив лідер "Свободи".

У той же час, зазначив політик, для українських музикантів та книговидавців навпаки треба робити певні пільги. "У принципі, це звичайні норми захисту свого інформаційного простору для будь-якої країни", - додав Тягнибок.

Він відзначив, що в Україні ніхто не виступає проти розвитку російської мови, і створені всі умови для забезпечення мовних потреб російської національної меншини. Тобто, проблем з російською мовою немає. Натомість, надання російській мові статусу другої державної призведе до знищення українського.

Перед цим Тягнибок відмовився давати радіостанції інтерв'ю російською мовою.

"Я хотів би вибачитися перед вами і сказати, те, що я розмовляю українською мовою, а не російською мовою, не сприйміть, будь ласка, як прояв протесту або неповаги до росіян чи російської мови", - зазначив він.

За словами Тягнибока, він давно не практикувався розмовляти російською мовою, а думає українською. "Мені буде легше українською висловлювати свої думки і правильно їх формулювати. Дякую за розуміння", - сказав Тягнибок.

Нагадаємо, нещодавно у Севастополі об'єднання "Кіносвіт" було оштрафовано за демонстрацію в міських кінотеатрах фільмів російською мовою. Переведення українських копій на російську робилося за ініціативою місцевих кіношників, оскільки фільми українською не користувалися популярністю у глядачів.