На Львівщині через укуси кліщів у 15 мешканців області лікарі діагностували хворобу Лайма. Серед хворих двоє дітей: 5-річна дитина з Золочівського району і 7-річна – зі Львова. Перших кліщів мешканці області почали приносити ще на початку весни, повідомила ZAXID.NET завідувачка відділу особливо небезпечних інфекцій львівського обласного лабораторного центру Ірина Куліш.
«Цього року першого кліща до лабораторії на аналіз мешканці Львівщини принесли 4 березня. А загалом у першому кварталі працівники лабораторії перевірили 12 кліщів і один з них був позитивний. Дев’ять кліщів принесли львів’яни і по одному – мешканці Пустомитівського, Перемишлянського і Миколаївського районів. Кліщ, який присмоктався до людини у с. Солонка Пустомитівського району, був інфікований», - каже Ірина Куліш.
У першому кварталі на Львівщині, за словами Ірини Куліш, у 15 мешканців діагностували хворобу Лайма (торік за аналогічний період такий діагноз поставили 16 жителям). Серед хворих – дев’ять львів’ян, чотири мешканці Золочівського району і по одному – у Бродівському районі і у Моршині. Найприкріше те, що кліщі інфікували двох малолітніх дітей: 7-річного львів’янина і 5-річного мешканця Золочівського району.
За словами Ірини Куліш, усіх 15 людей, в яких діагностували хворобу Лайма, кліщі покусали наприкінці минулого року, а хвороба проявилася вже у новому році, адже тривалість інкубаційного (прихованого) періоду становить від однієї до 60 діб.
На Львівщині, як твердять фахівці, доволі багато кліщів, які переносять хворобу Лайма. Торік вони інфікували 327 мешканців Львівщини, серед яких було 19 дітей. Кліщі можуть присмоктатися до тіла людини під час прогулянок у лісі, парку, садку, під час роботи на дачі, у полі, на вулиці тощо, тож лікарі радять увечері уважно оглядати дітей, рідних і домашніх тварин.
Нагадаємо, хвороба Лайма – це інфекційне захворювання, яке може мати хронічний або гострий перебіг і уражати серце, суглоби, нервову систему і шкірні покриви. Тож якщо помітили на тілі кліща чи червоні плями невідомого походження, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.
Ризик зараження на хворобу Лайма, як кажуть лікарі, залежить від тривалості присмоктування. Якщо кліщ був на тілі менше ніж добу, ймовірність інфікування доволі мала, проте після третьої доби наближається до 100%.