У четвер ввечері, 16 липня, до львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ госпіталізували 17-річного львів’янина Данила Г., у якого лікарі діагностували правець. Це перший випадок правця на Львівщині у цьому році.
Як повідомила ZAXID.NET заступниця директора лікарні Олена Березовська, хлопець напередодні відпочивав у Карпатах, перелазив через паркан і зачепився стегном за іржавий цвях.
Уже у Львові у хлопця почали посіпуватися литкові м'язи на обох ногах, а згодом це посіпування перейшло на руки. Мама хлопця – медик, вона запідозрила хворобу і привезла сина до лікарні, де у нього діагностували правець.
Хлопець мав щеплення від правця, тому є надія, що він перенесе захворювання у легшій формі. Однак є проблема: в Україні закінчується термін дії протиправцевої сироватки і її практично вже нема. Декілька доз через МОЗ знайшли у Чернівецькій області, тож терміново виїхали за нею.
За словами Олени Березовської, хлопця з реанімації перевели у травматологічне відділення, де за ним спостерігають лікарі. Як буде розвиватися захворювання далі наразі невідомо.
Це перший випадок правця у дітей цього року. Торік у лікарні рятували двох дітей з цим небезпечним захворюванням
Нагадаємо, правець – це гостре інфекційне захворювання, що вражає нервову систему і проявляється сильними судомами. У важких випадках хворий вигинається дугою, спираючись на п’ятки і потилицю. Якщо негайно не розпочати лікування, пацієнт може і померти. Правець може спричиняти важкі ускладнення – асфіксію та зупинку серця. За даними МОЗ, від важких форм цього захворювання смертність сягає понад 50%.
Інфікуватися правцем можна при потраплянні бруду в рану або поріз, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини, бо спори бактерій живуть у грунті і кишковому тракті тварин. Від людини до людини це захворювання не передається.
Захиститися від цієї хвороби, як кажуть лікарі, можна лише вакцинацією. Дітям слід отримати щеплення у віці 2, 4, 6 і 18 місяців. У віці 6 і 16 років необхідна ревакцинація. Дорослим потрібно поновлювати щеплення від правця кожні 10 років.
Якщо людина травмувалася чи отримала поранення, вона може почуватися безпечно лише за умови, що від моменту проведення останнього щеплення минуло 5 років. Якщо більше, то щоб не допустити розвиток правця, треба провести екстрену профілактику.