20 листопада в музеї управління СБУ в Закарпатській області для щойно прийнятих до лав СБУ співробітників відбулася ознайомча екскурсія з документальними свідченнями подій 1932-1933 років. У музеї управління СБУ представлено документальні видання, зокрема збірник "Розсекречена пам’ять. Голодомор 1932-1933 років в Україні в документах ГПУ-НКВС", - повідомив кореспондент ZAXID.NET.
Збірник містить документи радянських органів державної безпеки - Державного політичного управління (ДПУ) та Народного комісаріату внутрішніх справ (НКВС). В них подано додаткову архівну інформацію про причини, перебіг і наслідки найстрашнішої трагедії в історії українського народу 20 століття - Голодомору.
Екскурсію провела співробітниця управління Наталія Попович, корінна закарпатка, за словами якої про голод в Україні на Закарпатті дізналися з чуток. У 1933 році мешканці Закарпаття, яке того часу входило до Чехословаччини, намагалися їжею допомогти українцям, які потерпали від голоду, однак були випадки, що на кордоні радянські солдати відбирали і спалювали призначене для допомоги збіжжя.
Торік, у 2007 році в Ужгороді під егідою СБУ, а також Закарпатської обласної адміністрації, управління культури ОДА та Закарпатського музею народної архітектури та побуту вже проводилась виставка архівних документів радянських органів держбезпеки, розсекречених СБУ, які засвідчують факт Голодомору у 1932-33 роках в Україні.