Загальне зростання мінімальної заробітної плати протягом 2011 року становитиме 9%, а на 2012 рік її запропоновано збільшити на 12,9%. Про це 4 жовтня повідомив заступник Міністра соціальної політики України В’ячеслав Коломієць.
Про хід реалізації «Гідної праці» в Україні говорили під час конференції, яку організували і провели Міжнародна організація праці, Регіональне представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі й секретаріат Національної тристоронньої соціально-економічної ради (НТСЕР).
«Уряд вже робить послідовні кроки в цих напрямах. Так, з 2009 року мінімальна заробітна плата встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для працездатної особи. У 2011-му її розмір визначений з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати, затвердженого на грудень 2010-го, збільшеного на щомісячний прогнозний рівень інфляції. Загальне зростання мінімальної заробітної плати протягом 2011 року становитиме 9%, а на 2012 рік її запропоновано збільшити на 12,9%», - зазначив В’ячеслав Коломієць.
Ще одне важливе завдання у цій сфері, за словами урядовця, - реалізація затвердженої на початку року Концепції удосконалення оплати праці працівників бюджетної сфери, яка передбачає й поетапне збільшення розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС та відповідне підвищення посадових окладів працівників за іншими тарифними розрядами.
Він нагадав, що рішенням уряду у цьому році посадовий оклад працівника І тарифного розряду ЄТС підвищувався з 1 липня (635 грн), з 1 вересня (641 грн), з 1 жовтня (660 грн), а з 1 грудня становитиме 704 грн. При цьому, за його словами, зростуть на 17,3 % протягом поточного року і посадові оклади працівників бюджетної сфери. Крім того, зменшується грошовий розрив між мінімальною заробітною платою та посадовим окладом працівника І тарифного розряду ЄТС - з 328 гривень на початок року до 300 гривень на кінець року, повідомили у прес-службі Міністерства соціальної політики.
«Відповідною постановою уряду встановлено диференціацію в розмірах посадових окладів працівників за 1 – 7-тарифними розрядами ЄТС, а також запроваджено ряд виплат, спрямованих на підвищення престижності праці медичних працівників та працівників соціальної сфери», - сказав В. Коломієць.
Він також повідомив, що у 2011 році забезпечено зростання як номінальної, так і реальної заробітної плати. Зокрема, за січень-серпень середньомісячна заробітна плата зросла проти відповідного періоду 2010 року на 18,1 % і становила 2550 гривень. Реальна заробітна плата за цей же період проти відповідного періоду минулого року зросла на 7,7 %.