У 2014 році у Львові відреставрували понад 50 об'єктів архітектурної спадщини

18:32, 4 лютого 2015

У 2014 році на реставрацію понад 50 об'єктів архітектурної спадщини Львова витратили понад 10 млн гривень. Значну частину коштів на реставраційні проекти було надано міжнародними партнерами міської ради Львова. 

Як розповіла ZAXID.NET начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко, жодної копійки з державного бюджету на відновлення архітектурної спадщини Львова залучено не було.

За її словами, найбільше коштів  для реставрації архітектурних об’єктів було надано у рамках проекту «Збереження спільної культурної спадщини» у співпраці з Польщею (5 млн грн ) та німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ (3, 3 млн грн ). Ще 2 млн грн було виділено з міського бюджету Львова.

«Загалом ми виконали реставрацію понад 50 об’єктів, і це я не рахую майже сотню вікон, які відновили у співпраці з GIZ  та мешканцями Львова. Ми реставрували дахи церков, будинки, балкони і двері, вітражі, фасади будівель і надгробки у музеї Личаківський цвинтар, реставрували поліхромію у Вірменському соборі», - повідомила  Лілія Онищенко.

За словами чиновника, у 2014 році вдалось відреставрувати та зберегти значно більше об’єктів архітектури, аніж у 2013 році. Також все частіше вдавалось притягнути до відповідальності тих підприємців і мешканців міста, які мають звичку руйнувати історичні будівлі Львова.

«Важливою перемогою вважаю те, що через суд вдалось змусити власників квартири №3 на вул. Вірменській, 30 за власні кошти відновити віконний проріз на місці самовільно влаштованих дверей. Також у суді є справа з самовільного прорізування дверей у будинку – пам’ятці на вул. Січових Стрільців, 3»,- розповіла Онищенко.

З її слів, за рік управлінцями разом із працівниками ЛКП було складено 47 протоколів про адмінпорушення щодо руйнації архітектурних об’єктів у місті. Щодо більшості з них вже відкрито кримінальні провадження, частина справ уже в судах.

«Все починається з адмінпротоколу, і це довгий процес, з судовою тяганиною. Буває, що він розтягується на роки. Однак, зрештою, справа таки доходить до свого логічного завершення і винуватців змушують відновлювати за власний кошт зруйновані чи пошкоджені об’єкти», - заявила Ліля Онищенко.

У 2015 році управління планує залучити 17 млн грн на реставрацію об’єктів архітектурної спадщини, активно бере участь у грантових конкурсах.

«Це знову буде співпраця з нашими міжнародними партнерами з Польщі та Німеччини, також ми маємо надію отримати грантові кошти від посольства Сполучених штатів Америки. Зокрема, на реставрацію музею Пінзеля, а це від 600до 800 тис грн», - розповіла начальник управління охорони історичного середовища ЛМР.