У 2015 році в світі загинуло 110 журналістів

09:44, 29 грудня 2015

Більше двох третин журналістів, загиблих в 2015 році під час виконання своїх обов'язків, за даними правозахисників, були вбиті цілеспрямовано. Про це йдеться в заяві Комітету захисту журналістів (CPJ), що базується в Нью-Йорку, оприлюдненій у вівторок, 29 грудня, пише Deutsche Welle.

Згідно з підрахунками цієї організації, за рік по всьому світу померли насильницькою смертю 69 журналістів - на вісім більше, ніж роком раніше.

Водночас правозахисна організація «Репортери без кордонів» у своєму річному звіті, опублікованому в той же день, інформує про 67 журналістів, убитих при виконанні службових обов'язків, тобто на одного більше, ніж в 2014 році.

Однак ще в 43 випадках мотиви вбивства поки не з'ясовані остаточно, так що всього за рік, за даними «Репортерів без кордонів», загинули 110 журналістів. Крім того, в цьому році втратили життя 27 представників громадянської журналістики та сім співробітників ЗМІ.

40% з усіх загиблих журналістів були вбиті ісламістами терористичних організацій «Аль-Каїда» та «Ісламська держава».

Найнебезпечнішою країною залишається Сирія, хоча кількість загиблих там репортерів дещо зменшилася - через те, що в країні залишилося не так вже багато журналістів, а іноземні ЗМІ практично не посилають репортерів у зону військових дій.

Однак приблизно у двох третинах випадків журналісти втратили життя поза зонами військових конфліктів. Так, уперше в список країн, небезпечних для журналістів, потрапила Франція - у зв'язку з нападом на редакцію сатиричного журналу Charlie Hebdo.

Нагадаємо, 14 грудня організація Press Emblem Campaign повідомляла, що у 2015 році в 31 країні світу загинули 128 журналістів.