У 57-річного мешканця Львівщини виявили трихоцефальоз

Найчастіше це захворювання виявляють у людей, які працюють на землі

16:37, 27 квітня 2023

На Львівщині цього року зафіксували перший випадок трихоцефальозу, паразитарного захворювання, що вражає травну і нервову систему і призводить до серйозник ускладнень без своєчасного лікування. Найчастіше це захворювання виявляють у сільських мешканців, що працюють на землі.

Наразі виявлено лише один випадок цього захворювання, а торік, як повідомили ZAXID.NET у Львівському обласному лабораторному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України, на Львівщині було зареєстровано 29 випадків трихоцефальозу.

Цьогоріч трихоцефальоз виявили у 57-річного мешканця Городоччини. Чоловік звернувся до місцевих лікарів зі скаргами на біль та дискомфорт у ділянці кишківника. Його скерувати на лабораторні аналізи, під час яких і виявили яйця волосоголовця і поставили діагноз – трихоцефальоз.

«Збудником цього захворювання є черв’як – волосоголовець, а джерелом інвазії трихоцефальозу є хвора людина. Виділені при випорожненні яйця паразитів потрапляють в зовнішнє середовище і певна стадія розвитку цього паразита відбувається вже у грунті. Тому у людей, які працюють з землею, це захворювання виявляють найчастіше», – повідомила ZAXID.NET лікар-паразитолог Центру Елла Матіяш.

Симптоми захворювання

Люди, які заразилися цим захворюванням, скаржаться на погіршення апетиту, нудоту, блювоту, пронос, здуття живота, загальна слабкість, головний біль, запаморочення, порушення сну, спазматичний біль у животі з локалізацією в правій ділянці, в епігастрії. При високій інтенсивності інвазії можливий розвиток виразок слизової оболонки товстої кішки.

При трихоцефальозі у пацієнтів розвиваються такі порушення: запалення сліпої кишки, порушення прохідності кишечника, порушення перистальтики, діарея, загострення алергічних реакцій, анемія (при тривалому паразитуванні).

Профілактика захворювання

«Зараз розпочинаються весняні роботи на городах, дачах і городники часто використовують для підживлення стічні води, людські фекалії. Цього не варто робити, бо там могли бути яйця паразитів і вони можуть потрапити на вирощені овочі», – каже Елла Матіяш.

Аби уникнути цього захворювання, треба:

  • мити руки з милом і теплою водою перед приготуванням їжі,
  • навчати дітей мити руки після контакту з грунтом для запобігання інвазії,
  • мити, очищувати або піддавати термічній обробці сирі овочі й фрукти перед вживанням, особливо ті, які вирощені в грунті, що був удобрений гноєм.