До Львівської обласної інфекційної лікарні госпіталізували 66-річну мешканку Львова, в якої діагностували інфекційне захворювання – бруцельоз. Жінка вживала молоко та сир, які купувала на ринках, без попередньої термічної обробки. Це перший випадок бруцельозу на Львівщині за останні щонайменше п'ять років, повідомила у Facebook головна санітарна лікарка Львівщини Наталія Тімко-Іванченко.
За її словами, жінка скаржилася, що впродовж двох місяців її турбує біль у суглобах, підвищена пітливість, підвищена температура тощо.
«Головне джерело інфекції — велика і дрібна рогата худоба, а також свині. Інколи бруцели можуть уражати собак і кішок. Основний шлях передавання інфекції людині — аліментарний (через уживання заражених продуктів), рідше — контактний чи аерогенний. Інкубаційний період захворювання — 1–4 тижні. Однак у деяких випадках він може тривати до двох місяців», – написала Наталія Тімко-Іванченко.
Симптоми бруцельозу дуже різноманітні. Найчастіше хвороба починається гостро, з підвищення температури тіла до 39–40 °С, супроводжується ознобом, рясним потовиділенням, слабкістю, болем у м’язах і суглобах, а також обмеженням рухливості суглобів. Хвороба може розвиватися і поступово. У цьому випадку характерні субфебрильна температура (37,1–38°С ), безсоння, зниження апетиту, головний біль і дратівливість. Суглоби і м’язи також болять, але біль не гострий. Лімфатичні вузли збільшуються. Згодом температура підвищується, і всі симптоми посилюються. Ці прояви то стихають, то знову повертаються упродовж 3–4 тижнів.
Летальність для людей не перевищує 2–4%, але хвороба схильна до переходу в хронічну форму і може спричинити довготривалу втрату працездатності та інвалідність.
Як попередити захворювання? Лікарі радять не вживати сире молоко та молокопродукти, а лише пастеризоване молоко, м’ясо їсти тільки після відповідної термічної обробки, не купувати молочні та м’ясні продукти на стихійних ринках.