У 6 з 10 природних джерел у Львові вода непридатна для пиття

17:32, 5 липня 2017

Із 10 природних джерел, що є Львові, вода з шести з них непридатна для пиття. Міська влада встановить інформаційні таблички біля джерел, щоб попередити мешканців, інформує прес-служба ЛМР. Таке рішення прийняли під час засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС 5 липня, щоб уникнути інфекційних захворювань.

Як повідомив в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в м. Львові Андрій Диба, на території Львова розміщено більше 10 природних джерел, колодязів, з яких мешканці міста використовують воду. За результатами лабораторних досліджень, які провів у березні-квітні 2017 року Львівський міський лабораторний центр, вода з шести джерел не відповідає вимогам: у парку «Залізна Вода» (вул. Тернопільська), у парку «Високий замок» (вул. Замкова), у Стрийському парку (вул. Стрийська), у Винниках (вул. Незалежності, 12) та у смт. Брюховичі (вул. Івасюка, 60). З відібраних проб води з джерел у парку «Погулянка» та в місті Винники (біля Винниківського озера, вул. Лермонтова, 9) інфекційних показників не виявлено.

«Факти невідповідності умовам санітарних норм води з джерел свідчать про відсутність належного їх утримування, щорічного очищення та дезінфекції. Використання води населенням з природних джерел може привести до виникнення інфекційних захворювань, зважаючи на те, що природні джерела не можуть використовуватись населенням для їх потреб. Для таких джерел не встановлені зони санітарної обробки і забороняється господарська діяльність. У зв’язку з цим, якість води з таких природніх джерел має нестабільні показники, які залежать від багатьох факторів», – пояснив Андрій Диба.

Начальник управління екології та ландшафтного планування Андрій Галушка наголосив, що джерела на території міста не є об’єктами водопостачання.

«Для профілактики виникнення інфекцій цього року було проведено обробку 5-ти водойм, площею 1500 кв.м для уникнення поширення малярійного комара та різних інфекцій», – зазначив Андрій Галушка.

Також він додав, що таблички із зазначенням того, що вода у джерелі непридатна для пиття, регулярно встановлюються у парках, однак їх постійно знищують.

В.о. начальника Управління Держпродспоживслужби в м. Львові Андрій Диба запропонував обстежити всі перераховані джерела для очистки та проведення лабораторних досліджень. Надалі такі обстеження потрібно проводити щорічно й території поблизу природніх джерел слід підтримувати в чистоті.