У 80% випадків діти отримують опіки на кухні, - Зуб

17:25, 27 травня 2013

Щороку до Львівського опікового центру Комунальної 8-ї міської клінічної лікарні звертається понад 600 дітей із опіками. Про це сьогодні, 27 травня, розповів начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб.

Він зазначив, що це вартісне лікування і коштує 70-100 тис. грн. в перший рік і потім щороку 10-15 тисяч. «До таких трагедій призводить елементарна недбалість і  нехтування простими травмами», - зазначив він.

Володимир Зуб сказав, що 80% дитячих опіків стаються на кухні. «Діти перевертають горнятко з гарячим молоком, чаєм, бо тягнуть на себе скатертину. Або дуже часто батьки тримають дитину на руках і п’ють гарячий чай або каву, а діти перевертають», – зазначив він. 

Завідувач опіковим центром Комунальної 8-ї міської клінічної лікарні Василь Савчин розповів, що найчастіше на лікарняне ліжко потрапляють діти віком до 5 років. «У 5-7% випадків діти отримують опіки у ванні, близько 10% – опіки від полум’я, 1-2% – хімічні опіки. Опіки залишають після себе наслідки на все життя і потерпілі пізніше можуть комплексувати з цього приводу до кінця життя», – сказав він.

Василь Савчин зазначив, що 70% не знає, як надавати першу допомогу. За його словами, якщо дитина отримала опіки, необхідно зняти одяг та охолодити водою місця ураження: покласти до ванни або змочити тканину водою і прикласти до уражених частин тіла. За словами лікаря,  дуже важливо охолодити місце опіку в перші 5-7 хвилин.  «Хімічні опіки треба змити до півгодини», – наголосив він.

Василь Савчин додав, що зараз наймолодшому пацієнту всього 7 місяців.

Володимир Зуб розповів, що з вересня стартує проект, у межах якого роздаватимуть брошури із правилами, як захистити дитину від опіків. «Ми плануємо розповсюджувати це в жіночих консультаціях, в дитячих поліклініках, в школах», – додав він. За його словами, цей проект проходитиме три роки.

Додамо, що у вересні 2012 року бостонські лікарі прооперували 16 пацієнтів Львівського опікового центру.

Нагадаємо, 4 лютого 2012 року на Львівщині сталася пожежа, в якій одразу загинули дві особи – мати і бабуся, четверо осіб постраждали, з них троє – діти. Двоє дітей та їхній дідусь померли у лікарні через «значну площу, глибину ураження поверхні тіла та дихальних шляхів, незважаючи на проведене інтенсивне лікування». Вижив тільки 11-річний хлопчик Андрійко, якого транспортували спецлітаком у Бостон. Переліт обійшовся у 101 тис. доларів США. Лікування американські медики проводили своїм коштом.

У Бостоні хлопчику провели кілька операцій з видалення ураженої шкіри. Рани були закриті кріоконсервованою шкірою, аналогів якої в Україні немає. 6 березня хлопчик помер у бостонській лікарні після операції.