На 15 листопада епідемічна ситуація у Львівській області характеризується як нестійка враховуючи, що захворюваність на ГРЗ на більшості адмінтериторій області наближається до епідемічного рівня. На 9 адмінтериторіях епідемічний рівень перевищено.
Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі ГУОЗ ЛОДА з посиланням на заступника головного державного санітарного лікаря області О.Когута.
За його словами, зокрема, у Жидачівському районі епідпоріг перевищено в 1,2 рази, у Жовківському – в 1,2 рази, в Перемишлянському – в 1,3 рази, в Радехівському – в 1,2 рази, Сколівському – 2,1 рази, Ст.Самбірському – в 2,2 рази, Стрийському – в 1,2 рази, в м.Самбір – в 1,2 рази, у Самбірському районі – в 1,2 рази.
За підсумками моніторингу впродовж 45-тижня (з 08.11. по 14.11.10.) в контрольному з захворюваності на грип та ГРЗ м. Львові захворіло 3469 осіб, інтенсивний показник 46,0 на 10 тис.населення (епідпоріг – 84,6).
В даний час в захворілих на гострі респіраторні захворювання осіб, вірусологічною лабораторією облСЕС не виділено вірусів грипу. Захворювання викликані РС-інфекцією, риновірусами, аденовірусами.
За даними ВООЗ цьогоріч циркулюватимуть віруси грипу А (Н1N1) Каліфорнія (у 2009 був пандемічний – став сезонний), А (Н3N2) Перт 2009, грипу В (Брісбен) 2008.
Найбільш ефективним профілактичним захистом проти захворювання на пандемічний та сезонний грип залишається вакцинація. В області на даний час щеплено проти грипу 4141 особа, що вкрай недостатньо (0,16%).
В економічно розвинутих країнах щороку щеплюється 50-60% населення у Львівській в середньому 0,3%.
Відповідно до Календаря профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ України від 03.02.06. № 48, щеплення проти грипу є рекомендованим, у тому числі особам з числа групи ризику. До груп медичного ризику ( висока можливість клінічних ускладнень від грипу) належать: особи з хронічними захворюваннями (дихальної та серцево-судинної систем, нирок, обміну речовин) та ожирінням; особи віком понад 60 років; жінки, які ймовірно перебуватимуть в 2-3 триместрі вагітності під час епідемії грипу; особи, що перебувають в спеціалізованих колективах (інтернатах, будинках для осіб похилого віку, будинках дитини, тощо). До груп епідемічного ризику (висока можливість інфікування грипом) належать: діти дошкільного віку, школярі, підлітки, студенти, персонал медичних закладів, персонал середніх шкільних та інших навчальних закладів, інтернатів, будинків дитини та осіб похилого віку, робітники сфери послуг, торгівлі, транспорту, військові, тощо. Загалом декретований контингент, який реально потребує вакцинації в області налічує 47600 осіб.
Слід відзначити, що з груп ризику на сьогодні щеплено проти грипу лише 1868 медичних працівників (в основному м.Львів), дітей до 14 років 1423. Взагалі не приступили до щеплень у Бродівському, Буському, Мостиському, Самбірському, Турківському районах, містах Дрогобичі та Трускавці.