У американському Конгресі з’явився законопроект, спрямований проти закордонних програмістів

У США, зокрема, працюють багато українських програмістів

08:43, 3 березня 2017

Група американських конгресменів від Демократичної та Республіканської партій внесла до Палати представників законопроект реформування програм робочих віз H-1B та L-1.

Законопроект покликаний «захистити американських робітників та покарати компанії, які виводять робочі місця за межі СШАі тим самим позбавляють висококваліфікованих американських громадян шансів на працевлаштування у США», повідомив «Голос Америки».

Робочі візи H-1B та L-1 дають американським та міжнародним роботодавцям, які працюють у США, змогу винаймати на роботу безпосередньо у Сполучених Штатах закордонних працівників. За цими візами, серед іншого, до США прибуває значна кількість професіоналів IT-індустрії, включно з українськими та російськими програмістами.

«Тут у США ми маємо кваліфікованих професіоналів у галузі високих технологій. Чимало з них не мають роботи і обтяжені боргами за отриману освіту. Деякі бізнеси зловживають візовими програмами, запрошуючи до країни та експлуатуючи закордонних працівників і таким чином завдають удару по нашій робочій силі заради збагачення. Зловживання візовими програмами заради отримання дешевої робочої сили вдаряє по американському середньому класу і з цим не можна більше миритись. Ці реформи давно назріли, вони підтримають американських працівників та дозволять запобігти експлуатації робітників, які працюють у США за візами», - прокоментував законопроект конгресмен-демократ Біл Паскрелл.

Законопроект, який отримав підтримку з боку низки впливових американських профспілкових організацій, передбачає серед іншого заборону для роботодавців міняти американських працівників на робітників, які прибули до США за візами H-1B та L-1, або надавати власникам H-1B віз преференції при прийомі на роботу; заборону компаніям винаймати власників віз H-1B, якщо вони мають понад 50 працівників і понад 50% цих працівників є власниками віз H-1B та L-1.