У АП назвали п'ять пунктів «дорожньої карти» щодо Донбасу, які Порошенко озвучив у Берліні

10:59, 26 жовтня 2016

Президент України Петро Порошенко під час зустрічі «нормандської четвірки» в Берліні 19 жовтня окреслив п'ять ключових позицій «дорожньої карти», на включенні яких наполягає українська сторона, повідомив заступник голови Адміністрації Президента Костянтин Єлісєєв.

Перша позиція - це питання неконтрольованого в даний час ділянки українсько-російського кордону, зазначив Єлісєєв в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

«Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ має, нарешті, отримати безперешкодний доступ на всю тимчасово окуповану територію, включаючи кордон», – сказав він.

За його словами, у «дорожній карті» також необхідно чітко прописати способи відновлення контролю над кордоном.

«Друге - це питання виведення російських військ і озброєння. Ми повинні мати чітке бачення того, коли і як буде відбуватися висновок численної російської армії з української території, включаючи російську техніку», – заявив Єлісєєв.

Третє, за його словами, це забезпечення безпеки можливих місцевих виборів зусиллями міжнародного збройного контингенту.

«Четверте - це питання, пов'язане з розпуском всіх фейкових структур так званих "ДНР/ЛНР", створених після 2014 року», - зазначив заступник голови президентської адміністрації.

За його словами, на сьогоднішній день в Донецьку функціонує 24 «відомства», які називають себе міністерствами, а в Луганську ще більше.

І п'яте, за словами Єлісєєва, це негайне звільнення всіх українських заручників, які перебувають на окупованих територіях, і українських політв'язнів, які утримуються у в'язницях на території РФ.

Він додав, що є і інші важливі напрями, наприклад, економічні і соціальні питання, але ці п'ять є ключовими вимогами української сторони в контексті підготовки майбутньої «дорожньої карти».

Нагадаємо, 19 жовтня у Берліні пройшла зустріч глав України, Росії, Німеччини та Франції в «нормандському форматі».

Лідери країн домовилися розробити «дорожню карту», яка стане основним документом з імплементації усіх Мінських угод.  Жодного документу за результатами зустрічі підписано не було.