Станом на 1 лютого у Львові житлову субсидію отримує 53545 сімей (домогосподарств). Понад 50 тисяч родин у березні отримають субсидію готівкою, ще близько 2 тисяч родин гроші на оплату житлово-комунальних послуг перераховують на відповідні рахунки в «Ощадбанку», повідомив на прес-конференції начальник управління соціального захисту ЛМР Ігор Кобрин.
Пенсіонерам, які мають субсидії, гроші на оплату житлово-комунальних послуг, виплатять разом із пенсією, однією сумою. Скажімо, пенсіонер отримує 2000 грн пенсії і 1500 грн – субсидії. Тож у березні він отримає 3500 грн і повинен буде сам заплатити за житлово-комунальні послуги.
Усі інші субсидіанти зможуть отримати субсидію у найближчому відділенні «Ощадбанку». Їм гроші, як каже Ігор Кобрин, перерахують на рахунок або вони зможуть отримати їх за системою «Швидка копійка», коли людина приходить в банк з документами (паспорт, ідентифікаційним кодом) і отримує гроші.
У цих субсидіантів таке поняття як обов’язковий платіж скасовується. Вони отримують субсидію готівкою і повинні самостійно розрахуватися за спожитий газ, тепло, воду, електроенергію. Якщо вони економно використовували енергоресурси і після оплати комуналки у них залишилися гроші, то вони можуть використати їх на свій розсуд.
Ризик, що гроші, призначені на оплату житлово-комунальних послуг, люди використають на інші цілі є, але якщо їхня заборгованість за комуналку буде більшою, ніж 340 грн понад місяць, таким сім’ям не призначать субсидію на новий період.
У Львові, за словами Ігоря Кобрина, проживає майже 2 тисячі родин, які вперше звернулися за субсидіями у січні 2019 року. Таким сім'ям гроші перераховують на відповідні рахунки в «Ощадбанку», а вже банк перераховує кошти на рахунки надавачів послуг.
Після завершення опалювального періоду, Міністерство соцполітики проаналізує, яка система субсидій є кращою – готівкова чи безготівка.
Як повідомив Ігор Кобрин, є понад 1400 родин львів'ян отримують ще й муніципальну субсидію. Тобто, за них обов’язковий платіж сплачує місто. Скажімо, малозабезпеченій родині надано субсидію на 1500 грн. А обов'язковий платіж, який члени сім'ї мають заплатити самостійно, — 500 грн. А оскільки даній родині надали муніципальну субсидію, то ці 500 грн, сплачує місто. Зараз в управлінні соціальної політики думають над тим, як змінити муніципальну субсидію: видавати людям готівкою чи перераховувати на рахунки надавачів послуг. Але остаточне рішення приймуть пізніше, коли стане відомо, яка система надання субсидій працює краще – готівкова
У травні відбудеться перепризначення субсидій на новий рік, тому усім отримувачам субсидій потрібно обов’язково заново подати заяву і декларацію в управління соціального захисту.