У Берліні близько 500 неонацистів зібралися на марш, присвячений одному з керівників Третього рейху, партійному заступнику Гітлера Рудольфу Гессу, інформує DPA.
Демонстрація пройшла у берлінському районі Шпандау. Маршрут ходи мав пролягати від залізничного вокзалу в Шпандау до вулиці Вільгельма. Там розташована колишня військова в'язниця, де Гесс відсидів 30 років. Він був засуджений до довічного ув'язнення. Марш був приурочений до 30-річчя самогубства Гесса.
Крайні праві взяли з собою банер зі словами «Ні про що не шкодую» і чорно-біло-червоні прапори Німецької держави, що використовувалися 1871-1919 і 1933-1935 років. Учасників маршу заздалегідь обшукували поліцейські.
Фото DPA
Колона крайніх правих була заблокована невдовзі після початку ходу лівими активістами-антифашистами, для запобігання зіткнень були задіяні близько 1 тис. поліцейських.
Правоохоронці утворили кордон між правими екстремістами і контр-демонстрантами – представниками «лівих», «зелених», соціал-демократів, профспілок і антифашистських організацій.
Німецька влада вважає, що скасувати збори неонацистів неможливо, оскільки це порушить політичні свободи демократичного суспільства.
Зазначимо, що Рудольф Гесс - один з найближчих соратників Гітлера і був його заступником по партії. Гітлер диктував йому текст Mein Kampf, відбуваючи тюремне ув'язнення після Пивного путчу. Впродовж тривалого часу Гесс вважався другою людиною в Націонал-соціалістичній німецькій робітничій партії (НСДАП) і найвірогіднішим після Германа Герінга наступником фюрера.
Після війни Нюрнберзький трибунал засудив Гесса до довічного ув'язнення. Близько 40 років він провів у в'язниці Шпандау, де був знайдений повішеним 17 серпня 1987 року. Офіційно Рудольф Гесс наклав на себе руки.