У Бейруті розпочалися антиурядові протести після вибуху в порту

Протестувальники захопили будівлю МЗС та оголосили у ній штаб-квартиру «Ліванської революції»

21:20, 8 серпня 2020

У суботу, 8 серпня, у столиці Лівану Бейруті на антиурядові протести з вимогою покарати винних у вибуху у порту, що стався 4 серпня, вийшло близько 10 тисяч людей. Частина із них захопила будівлю МЗС та оголосила її штаб-квартирою «Ліванської революції».

Як повідомляє Reuters, протестувальники на площі Мучеників у центрі столиці Лівану вимагали покарати урядовців за недбалість, яка, за їхніми словами, призвела до вибуху, внаслідок якого загинуло 158 людей, а поранено ще понад 6 тисяч.

Поліція застосувала сльозогінний газ проти протестувальників, які хотіли прорватися через бар’єр, який перекривав вулицю до парламенту. Незважаючи на це, деякі із них почали штурмувати будівлю МЗС. Як повідомляє арабське агентство Al Arabiya, протестувальники оголосили захоплену будівлю міністерства штаб-квартирою «Ліванської революції». Вони також намагалися захопити будівлю міністерства економіки та торгівлі.

Територію, де відбувалися сутички із правоохоронцями, контролюють військові на транспорті із встановленими кулеметами. На місце події виїхали також машини швидкої допомоги. Протестувальники скандували гасла «революція» та закликали уряд подати у відставку.

За інформацією Червоного Хреста у Лівані, внаслідок сутичок із поліцією поранення отримали 175 людей, понад 60 з них госпіталізували. За інформацією Аl Jazeera, один співробітник сил безпеки загинув під час протестів, інші отримали вогнепальні поранення.

Прем’єр-міністр Лівану Хасан Діаб на тлі протестів пообіцяв підготувати відповідний законопроект про дочасні парламентські вибори, а також притягнути винних у вибуху до відповідальності.

Оновлено 09.08.20. Al Jazeera заявила, що внаслідок протестів 8 серпня у столиці Лівану через сутички з поліцією щонайменше 728 протестувальників.

Зазначимо, що протести у Бейруті із вимогою відставки уряду розпочалися у ніч проти 7 серпня на тлі численних жертв і руйнувань внаслідок вибухів. Тоді демонстранти намагалися прорвати загородження та потрапили будівлі парламенту. Вони підпалювали рекламні щити та кидали каміння в охоронців. Поліція для розгону демонстрантів застосувати сльозогінний газ. Під час сутичок поранення отримали декілька осіб.