У Білогорщі під Львовом 300 осіб вшанували пам'ять Шухевича

15:55, 5 березня 2013

5 березня у селі Білогорща відбулися урочистості з нагоди відзначення 63-річчя смерті головного командира УПА Романа Шухевича. У заході взяло участь близько 300 осіб.

Біля пам’ятника Романові Шухевичу напроти будинку, де він загинув 5 березня 1950 року, відбувся спочатку молебень, пізніше – народне віче.

«Сьогодні ми знову прийшли до місця останнього бою Романа Шухевича. Ми прийшли, аби вислухати молитву і помолитися та запалитися вогнем боротьби за Україну. Ми будемо гідними нащадками тих, хто віддав своє життя за Україну», - сказав депутат Львівської облради Ярослав Качмарик. Він заявив, що ніхто ніколи не перепише нашої історії.

Заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Груник сказав, що Роман Шухевич – це приклад, бо все своє життя присвятив боротьбі за Україну. «Думаю, Роман Шухевич є тим прикладом для розбудови держави», - зазначив він.

Міський голова Львова Андрій Садовий назвав головного командира УПА людиною-епохою. «Він йшов вперед і знав, що за ним Україна і на нього дивляться його побратими. Молоді хлопці та дівчата брали зброю до рук і йшли на смерть. Чи вони казали, що їм бракує повноважень? Ні, вони йшли вперед і відвойовували метр за метром. Вони не хотіли чужого, але свого ворогу не віддали», - додав він. Мер Львова зазначив, що сьогодні є ті, хто хотів би викреслити цю сторінку з нашої історії.

Нагадаємо, під час віча мер Львова Андрій Садовий ініціював збільшення щомісячної доплати ветеранам УПА до 1 тис. грн з другого півріччя 2013 року.

Довідка Вікіпедії

Роман Йосипович Шухевич (псевда:«Білий», «Дзвін», «Роман Лозовський», «Степан», «Чернець», «Чух», «Тур», «Тарас Чупринка»)(*30 червня 1907, м. Львів[1] — † 5 березня 1950, с. Білогорща, нині у складі м. Львова) — український політичний і державний діяч, військовик. Член галицького крайового проводу Організації українських націоналістів. Командир з боку українців українського військового підрозділу «Нахтігаль» в складі іноземних легіонів Вермахту (1941–1942). Генерал-хорунжий, головнокомандувач Української повстанської армії, голова Секретаріату Української головної визвольної ради (1943–1950). Романові Шухевичу посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена Держави (указ про присвоєння скасував Донецький окружний адміністративний суд). Посмертно іменований пластовою старшиною найвищим почесним ступенем гетьманського скоба (1950).