США озвучили умови для організації розмови Зеленського і Байдена

Для організації розмови між Байденом і Зеленським Україна має продовжувати реформи

11:16, 25 березня 2021

Організація розмови між президентами США та України має бути підкріплена діями, зокрема продовженням реформ. Про це заявив заступник держсекретаря США Джордж Кент, який є відповідальним за політику щодо України, пише «Голос Америки».

Зокрема, Кент наголосив на важливості реформи судового сектору та виходу з конституційної кризи. Цим самим від підтвердив припущення американських ЗМІ, які заявляли, що Байден відкладає розмову з президентом України Володимиром Зеленським, щоб спонукати його до низки реформ.

«США є тут, щоб підтримати як партнер. Але якщо бути чітким, то будь-який закон, який ставить під загрозу незалежність організацій, чи то НАБУ, чи Національний банк, не допомагає Україні. І міжнародним партнерам – чи то МВФ, чи США, буде складно продовжувати підтримку, якщо ці зусилля не ведуть до необхідних Україні реформ та змін», – зазначив Кент.

За його словами, Байден, перебуваючи на посаді віце-президентом, досягнув чудових результатів, намагаючись збудувати цю довіру з українськими колегами.

«Очевидно, довіра є двосторонньою, і я очікую, що найближчим часом між нашими лідерами відбудеться розмова. Важливо розуміти: дзвінок, враховуючи його символічність, має бути підкріплено діями, про які я згадав. Це питання, які стоять на порядку денному США та України. Ми хочемо, щоб Україна досягла успіху. Це означає, що ми хочемо, щоб уряд і президент Зеленський досягли успіху. Але для цього успіху повинні бути правильні дії та правильні реформи», – зазначив він.

За словами Кента, найголовніше – це те, щоб президент Зеленський виконував пріоритети та свої обіцянки, які він дав українському народу - бо саме вони його обрали.

«Чого хочуть США, зрозуміло. Ми готові підтримати Україну в обороні від агресії з-за кордону з боку Росії, а також у подоланні викликів зсередини, і тут йдеться про реформи, про які ви згадали. Ця адміністрація надає пріоритет боротьбі з корупцією та допомагає демократіям процвітати», – підсумував заступник держсекретаря США.

Раніше конгресвумен від Демократичної партії Марсі Каптур заявила, що Джо Байден сприятиме європейській інтеграції України та Білорусі. Сам Байден під час телефонної розмови із президентом Росії Володимиром Путіним нагадав, що Америка рішуче підтримує суверенітет України.

Атлантична рада вважає, що на тлі уповільнення реформ в Україні, адміністрація Джо Байдена готова підштовхувати Київ до змін, інколи навіть «у жорсткій формі, але з добрими намірами».

Також адміністрації президента США Джо Байдена запропонували оновити стратегію США щодо України.