У Білорусі вирішили притягувати до кримінальної відповідальності не тільки адміністраторів, але й підписників опозиційних спільнот у соціальних мережах.
Як повідомили у МВС країни, зазначені спільноти, більша частина яких створюється у Telegram, є нібито «екстремістськими», у зв’язку з чим й ті, хто на них підписаний, також будуть притягуватися за статтею про «створення екстремістського формування та управління ним» (361−1 Кримінального кодексу Білорусі). Покарання за цією статтею передбачає до семи років позбавлення волі.
«ГУБОЗ починає роботу по визнанню незареєстрованих груп громадян, які здійснюють екстремістську діяльність, у тому числі у месенджерах і соціальних мережах, екстремістськими формуваннями, — йдеться у повідомленні МВС Білорусі, поширеному 13 жовтня у Telegram. — Це означає, що ПІДПИСНИКИ екстремістських Телеграм-каналів і чатів будуть притягуватися до кримінальної відповідальності за статтею 361-1 Кримінального кодексу (до СЕМИ РОКІВ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ) як учасники екстремістського формування» (так в оригіналі).
Крім того, ГУБОЗ оприлюднив списки зі 120 Telegram-каналів та 118 Telegram-чатів, які білоруський суд визнав екстремістськими. Варто зауважити, що до переліку потрапили не тільки опозиційні ЗМІ, такі як NEXTA, TUT.BY чи «Белсат», але й видання, які не спеціалізуються на політично-суспільній тематиці, наприклад спортивна Tribunа.соm.
Як повідомляв ZAXID.NET, 28 березня працівники білоруського КДБ під час «відпрацювання адрес» в Мінську вбили працівника компанії EPAM Systems Андрія Зельцера. Останній відмовився відчиняти двері силовикам, а коли ті увірвалися в його квартиру – почав чинити збройний опір. Співробітники КДБ відкрили вогонь та застрелили його. Крім того, внаслідок стрілянини смертельне поранення дістав і один із білоруських силовиків.
Вже 29 вересня в різних містах Білорусі силовики затримали близько півсотні людей, які коментували в соцмережах вбивство ІТ-працівника співробітниками КДБ.