У Білорусі починаються спільні з Росією військові навчання

08:53, 14 вересня 2017

У Білорусі у четвер, 14 вересня, розпочинають спільні із Росією військові навчання «Захід-2017», які триватимуть до 20 вересня вздовж східного флангу НАТО. До навчань залучать близько 13 тис. військовослужбовців з двох країн та 680 одиниць бойової техніки, повідомило агентство «Белта».

Навчання проходитимуть на семи полігонах, серед яких два полігони ВПС і військ ППО.

У міністерстві оборони Білорусі напередодні старту навчань запевнили, що спільні військові маневри з Росією мають виключно оборонний характер. Зазначено, що навчання відбуватимуться під наглядом міжнародних спостерігачів ООН, ОБСЄ, НАТО, СНД, ОДКБ і Міжнародного комітету Червоного Хреста, а також військових спостерігачів із сусідніх країн, включаючи Україну.

Однак, союзники НАТО стурбовані тим, що Москва може залишити військову техніку в Білорусі після завершення навчань і потенційно зможе використати їх для швидкого перетину кордону з країнами Балтії, як це було в Грузії в 2008 році та в Україні в 2014 році, повідомила «Європейська правда».

Міністри оборони Німеччини та Великобританії заявляли, що у навчаннях насправді можуть взяти участь до 100 тис. військових. Британський міністр Майкл Феллон також заявив, що Росія проводить навчання, щоб «спровокувати нас, вони призначені для перевірки нашої оборони».

У НАТО повідомили, що уважно слідкуватимуть за перебігом маневрів, крім того, Альянс відправить трьох спостерігачів, які отримали офіційні запрошення.

Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що російсько-білоруські навчання «Захід-2017» становлять загрозу для України. Він зазначив, що Україна буде відстежувати і моніторити, щоб всю техніку після навчань вивели.

При цьому начальник Генерального штабу Віктор Муженко зазначив, що Україна в зв’язку з навчаннями «Захід-2017» готується до різних сценаріїв. За його словами, ці навчання мають більш широкий контекст, ніж оголошені маневри на території Білорусі: вони мають на меті підготовку російських військ для наступальних дій і несуть загрозу як для країн НАТО, так і для держав пострадянського простору.