У Білорусі розпочалося дострокове голосування на виборах президента

Дострокове голосування розраховане на виборців, які не зможуть проголосувати під час основного дня проведення виборів, запланованого на 9 серпня

11:46, 4 серпня 2020

У вівторок, 4 серпня, у Білорусі розпочалося дострокове голосування на виборах президента, яке триватиме до 8 серпня. Дострокове голосування розраховане на виборців, які не мають змоги проголосувати 9 серпня під час основного дня проведення виборів.

Як повідомляє БЕЛТА, білорусам не потрібно мати офіційного підтвердження причин, чому саме вони не зможуть проголосувати в основний день. Виборчі дільниці працюватимуть з 10:00 до 14:00 та з 16:00 до 19:00.

Білоруська служба «Радіо Свобода» зазначила, що згідно із заявами незалежних спостерігачів, влада використовує право дострокових виборів, аби масово «заганяти» на дільниці студентів, військових та державних службовців. При цьому на дільницях мають бути присутні не більше, аніж троє спостерігачів. Таке рішення ЦВК Білорусі ухвалила з огляду на «епідемічну ситуацію».

За словами правозахисників, це створило маніпулятивні умови, аби виборчий процес став ще більш закритим. При цьому пропозиція ініціативи «Чесні люди» встановити відеокамери на майданчиках за рахунок громадян також була відхилена ЦВК, оскільки це «не дозволяє залучити технічні засоби громадян до організації виборів».

Зазначимо, що президентські вибори в Білорусі заплановані на 9 серпня. Загалом ЦВК зареєструвала п'ятьох кандидатів. Окрім чинного президента Білорусі Олександра Лукашенка, на посаду глави держави претендують співголова об'єднання «Говори правду» Андрій Дмитрієв, екс-депутатка Ганна Канопацька, дружина відеоблогера Сергія Тихановського Світлана Тихановська та лідер партії «Громада» Сергій Черечень.

Натомість інших кандидатів, зокрема, Валерія Цепкала та Віктора Бабарика не зареєстрували. Останній взагалі сидить у СІЗО, проти нього порушили кримінальну справу. Незважаючи на арешти, основні опозиційні кандидати об'єдналися і підтримали Світлану Тихановську. У разі своєї перемоги Тихановська вже пообіцяла провести нові президентські вибори.

Раніше Олександр Лукашенко заявляв, що підготовлені бойовики приватних військових компаній можуть бути використані для «дестабілізації ситуації в Білорусі». Про це також говорив і державний секретар Ради Безпеки Білорусі Андрій Равков.

Незважаючи на ці заяви, у Мінську 30 липня на мітинг у підтримку опозиційної кандидатки у президенти Світлани Тихановської вийшли 63 тис. людей.