У Білорусі влада заборонила ЗМІ поширювати інформацію про білорусів в АТО

09:53, 18 березня 2017

Міністерство інформації Білорусі винесло попередження інформаційному порталу Tut.by за статтю про громадян країни, які воюють на сході України.

Як повідомили в Tut.by, до редакції надійшов лист з попередженням про те, що опублікована ним стаття може «завдати шкоди національним інтересам країни». Матеріал, на яке звернуло увагу відомство, називався «Батьки написали спочатку, що я фашист. Як білоруси воюють в Україні».

У ньому йшлося про громадян Білорусії, які воюють в Донбасі на боці українських військ. Як зазначає видання, відповідно до вимог білоруського законодавства, стаття була вилучена.

Також в Tut.by написали, що Кримінальний кодекс країни забороняє білорусам брати участь в будь-яких військових конфліктах за кордоном — за гроші або безкоштовно.

«Tut.by направив офіційний лист в Мінінформ з проханням роз’яснити, які саме фрази в зазначеному матеріалі суперечать чинному законодавству і які саме нормативні акти порушені», — зазначили в ЗМІ.

Наразі матеріал доступний на інших білоруських інформаційних онлайн ресурсах. При цьому у виданні Tut.by наголосили, що «в статті була примітка, що текст не відображає ставлення редакції Tut.by до конфлікту на Донбасі і участі наших громадян у ньому».

До слова, 2016 року загін білоруських добровольців «Пагоня», який брав участь в боях на Донбасі на стороні України, змінив формат діяльності.

«Припинення повномасштабних військових дій на сході України змусило нас, білоруських добровольців загону «Пагоня », переглянути свою роль у цій війні, - повідомляє прес-служба загону. - Ми припиняємо участь у військових діях і створюємо організацію «Громадський сектор Загону «Погоня», яка в першу чергу буде займатися різнобічною допомогою білоруським добровольцям», – наголосили тоді в «Пагоні».

Серед своїх нових завдань загін називав «підготовку білоруського суспільства до того, що український сценарій може повторитися в Білорусі і до цього потрібно готуватися», а також «психологічне зближення українського і білоруського народів».