У ніч на 29 липня під Мінськом білоруські правоохоронці затримали 33 бойовиків російської приватної військової компанії Вагнера. Про це повідомляє білоруське інформаційне агентство «БЕЛТА».
Відзначається, що після прибуття до Мінську у ніч з 24 на 25 липня група бойовиків заселилася в одому із столичних готелів. Вони мали виселитися ще 25 липня, проте покинули територію готелю 27 липня, переїхавши у санаторій.
«За даними адміністрації санаторію, приїжджі звернули на себе увагу нехарактерним для російських туристів поведінкою і одноманітним одягом в стилі мілітарі. Спиртного не вживали, розважальних закладів не відвідували, трималися відособлено, намагаючись не привертати до себе уваги. Вони невеликими групами уважно вивчили територію і оточення санаторію», – зазначає агентство.
Групу бойовиків з 32 осіб, затримали у середу, 29 липня. Окрім цього, ще одного затримали на півдні Білорусі. Білоруський слідчий комітет наразі проводить щодо них перевірку.
У тексті йдеться, що білоруські правоохоронці отримали інформацію про прибуття понад 200 бойовиків для «дестабілізації обстановки в період виборчої кампанії».
ПВК Вагнера – російська приватна військова структура, що брала участь у бойових діях на Донбасі та у Сирії на боці Росії. Бійці компанії неодноразово нагороджувались державними відзнаками за особистими неопублікованими наказами Президента Росії. Вагнер – це псевдо очільника ПВК, справжнє його ім’я Дмитро Уткін.
Зазначимо, що президентські вибори в Білорусі заплановані на 9 серпня. Загалом ЦВК зареєструвала п'ятьох кандидатів. Окрім Лукашенка, на посаду глави держави претендують співголова об'єднання «Говори правду» Андрій Дмитрієв, екс-депутатка Ганна Канопацька, дружина відеоблогера Сергія Тихановського Світлана Тихановська та лідер партії «Білоруська Соціал-демократична Громада» Сергій Черечень.
Натомість інших кандидатів, зокрема, Валерія Цепкала та Віктора Бабарика не зареєстрували. Останній взагалі сидить у СІЗО, проти нього порушили кримінальну справу. Незважаючи на арешти, основні опозиційні кандидати об'єдналися і підтримали Світлану Тихановську.
Раніше Олександр Лукашенко заявляв, що підготовлені бойовики приватних військових компаній можуть бути використані для «дестабілізації ситуації в Білорусі». Про це також говорив і державний секретар Ради Безпеки Білорусі Андрій Равков.