У Бориславі стали на захист Тараса Гап’яка

Військового підтримують рідні, волонтери та громадські організації

19:59, 16 травня 2017

Рідні, волонтери, військові та просто мешканці містечка не згідні з рішенням Штабу АТО – визнати хлопця дезертиром. Більше десяти місцевих організацій підписали звернення до вищих органів державної влади. Просять провести розслідування та звільнити хлопця з полону.

Нагадаємо, 11 травня, бойовики оприлюднили відео із допитом українського військового, родом із Борислава. У ньому Тарас Гап’як говорить, що добровільно здався в полон.

Після появи цього відео у штабі АТО повідомили, що провели службове розслідування і передали матеріали військовій прокуратурі.

«Військовослужбовця було позбавлено звання «сержант», згідно з дисциплінарним статутом ЗСУ. Матеріали службового розслідування направлені до військової прокуратури для прийняття правового рішення за статтею 430 «Добровільна здача в полон», – пояснив прес-офіцер 24-ї ОМБР Володимир Фітьо.

Світлана Шемеляка – мама Тараса. Вона не вірить, що її син став перебіжчиком. Каже, що востаннє розмовляла із сином у ніч на 25 березня. І не розуміє, чому в штабі АТО повірили у це відеозізнання.

«На це відео в мене тільки єдине запитання: чому і на якій підставі можна було повірити не перевіреним фактам, повірити злочинцям? Однозначно спростування має бути з їхньої сторони – це однозначно. І ще раз кажу, найперше я хочу, щоби спочатку витягнули мого сина з полону – це основне», – розповіла мама Тараса Гап’яка Світлана Шемеляк.

У Бориславі на захист свого земляка стало більше десяти громадських організацій. Вони вважають, що Тараса Гап’яка змусили обмовити самого себе.

«Подивіться, який час: відколи людина попала в полон до часу виходу ролика – більше, ніж потрібно, щоби просто людину під диктовку заставити робити все. Ролик видно, що сам склеєний, зшитий білими нитками», – говорить військовий капелан о. Тарас.

«3 роки відсидівши в окопах на війні, невже може людина за два тижні до ротації і взагалі до виходу з зони АТО, чи може вона добровільно йти здаватися в полон і тим більше переходити на сторону ворога», – додає волонтер Микола Когут.

Рідні та земляки Тараса просять вважати його не дезертиром, а полоненим. І проситимуть контактну групу з врегулювання ситуації на Сході України звільнити його з полону.