У боротьбі зі стихією

Про своє ремесло розповідають умільці веслувального слалому

13 вересня 2017

Вони кидають виклик нещадній стихії. І мають побороти її на малому судні швидко та майстерно. Пройти ворота, не зачепивши їх веслом, каяком чи будь-якою частиною тіла.

Вихованці турклубу «Манівці» по кілька разів на тиждень налягають на весла на Дністрі. Майданчик для спортивних вправ створювали у тандемі з природою. Тренер Тарас Білошицький розповідає: «По суті, це єдиний елемент біля Львова, де є хоч якісь елементи гірського рельєфу. Відповідно, хвилі деколи до півметра-метра трапляються».

Базова вправа веслувальників – підйом із кіля або ескімоський переворот. Після того, як опанували цей елемент, можна братися за складніші.

«Течія неоднорідна, можна просто стояти в прямому розумінні проти неї, навіть не роблячи гребків», – розповідає Білошицький.

Наставник слаломістів не визнає визначення «екстремальні види спорту». Тренер зазначає: «Як на мене, якщо кулю запхати в барабан, а сім витягнути і пробувати собі біля виска стріляти, ну, це – екстремальний вчинок. А екстремальних видів спорту в природі не існує. Є готовність до виконання завдання або неготовність до нього».

А оскільки на тренуваннях хлопців вчать прораховувати рішення, то й небезпеки немає, запевняє коуч. І не пригадує жодної серйозної травми, яка спіткала би українських слаломістів. Навіть якщо спортсмен перекинеться, то легко дасть собі раду.

Від низької температури рятує якісний гідрокостюм. Він має кілька рівнів захисту. «Одиничка» – літній варіант, «десятка» – зимовий.

Однак на шляху слаломістів є ще й суб'єктивні перешкоди, яких не так просто уникнути.

«Це сміття на річці, сітки риболовні, в які діти попадаються. Для рибалок ми серйозний подразник. Ми зі своїм спортом заважаємо їм. Рибалки на дітей кричать, лементують. Ну, на мене, очевидно, страшно покричати», – розповів Тарас Білошицький.

Проте молоді ентузіасти не звикли зважати на такі перепони. Адже веслувальний слалом змінює їхнє життя. Слаломісти кажуть: будуть дуже раді, якщо їхня веслувальна спільнота поповнюватиметься новобранцями. І дуже рекомендують цей спорт одноліткам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Чемпіон світу з кульової стрільби допоміг львівським патрульним затримати порушника
«Нова українська школа»
Винуватець смертельної ДТП втік з лікарні у Львові
Головні новини Львова за 24 вересня
Петицію про заборону телеканалів «112 Україна» та «NewsOne» підтримали понад 14 тис. українців
«Міс Україна-2018» позбавили титулу. Виявилося, що вона місіс
Революція з людським обличчям
«Людині треба землі не так багато: два метри довжини і півтора метра ширини!», – Олег Синютка
Богатир Олексій Новіков встановив рекорд України на Lviv Fitness Weekend
«Національний корпус» відмежувався від нападу на анархістів у Львові