У БПП пояснили, чому Єврокомісія розглядатиме окремо безвізовий режим з Україною

15:04, 2 березня 2016

Рішення про окремий розгляд питання про надання Україні та Грузії безвізового режиму з Євросоюзом прийняте на вимогу Нідерландів. Про це заявив голова постійної делегації України в ПАРЄ, народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Володимир Ар’єв.

«Ніякої відмови немає. Голандія вимагає перенести питання на дати після референдуму 6/04. За цей час ми мусимо допрацювати в ВР електронні декларації та запустити НАЗК, але це технічні питання. Щойно єврочиновниця Хельга Шмід заявила, що невдовзі все станеться. Такі заяви неузгодженими не бувають», – написав Ар’єв на своїй сторінці у Facebook.

Голова комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції, нардеп від БПП Ірина Геращенко, окрім вимоги Нідерландів, серед причин згадуваного рішення виокремила те, що в Україні не запрацювало Нацагенство з питань запобігання корупції та закон про електронні декларації.

«Так і не запрацювало Нацагенство з питань запобігання корупції, хоч там є кворум, на канаті туди ніхто нікого не тяг, люди самі подали документи на конкурс, пройшли його, а потім просто відмовилися працювати. Як на мене, це безвідповідально! Бо реально на багато часу затягли старт роботи НАЗК. І в мене немає пояснення логіки дій тих, хто то хоче – то не хоче працювати в НАЗК. Але чомусь здається, що аби я, наприклад, таке відчебучила, то журналісти вже б розірвали, а в фб розіп'яли і прокляли. Але «борцям з корупцією» можна все. Ніхто нічого не запитає....», – написала Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

«Повернення електронного декларування. Це пряма штанга і провина ВР. Тут не має про що і дискутувати. Це наша провина. І тут маємо терміново виправити ситуацію», – додала вона.

Разом із цим Ірина Геращенко вважає, що ще є шанс, що в Європейському парламенті законодавчі ініціативи щодо безвізового режиму з Україною і Грузією розглядатимуть разом.

«Ми – поки хтось радісно потирає руки і кричить «зрада» – працюємо. І з голландськими колегами, і з європейськими партнерами. І Да, ця важка робота не набирає лайків в фб, на відміну від постів про «зраду», але мені здається, що вона важливіша для країни. Тому нам своє робити. Безвізовий режим БУДЕ. Цього року!», – написала Геращенко.

Тим часом нардеп Сергій Лещенко вважає головною причиною згадуваного рішення саме відтермінування закону про електронні декларації.

«Ось ціна афери з електронними деклараціями, реалізованої, на жаль, деякими депутатами від БПП. Україну відокремили від Грузії в процесі прийняття рішення про безвізовий режим. Шанси, що Україні скасують візи до середини літа 2016 року, впали у рази. Я пам’ятаю, як недавно президент Порошенко в присутності всієї фракції знищував мене і Мустафу Найєма за те, що ми розкрили змову навколо «недовідставки» Яценюка. Тепер хотів би, щоб президент дав таку ж різку оцінку тим членам БПП, зусиллями яких країну позбавляють безвізового режиму. Ну а мовчання президента на адресу зрадників буде красномовніше багатьох слів», – написав він на сторінці у Facebook.

Нагадаємо, Єврокомісія ухвалила рішення про окремий розгляд питань безвізового режиму для Грузії та України, що означає відтермінування розгляду для Києва.

16 лютого депутати з голосу та без наявного тексту ухвалили закон, який змінює принципи електронного декларування. 25 лютого президент України Петро Порошенко підписав усі «безвізові» закони, крім електронного декларування для чиновників.