У поточному навчальному році в школах Великої Британії запровадять уроки з поведінки в інтернеті - школярів навчать правилам спілкування в мережі та боротьбі з кіберцькуваням і тривогою в соцмережах. про це інформує британська The Telegraph.
Як зазначається, програму Rise Above For Schools ввели в Британії після вивчення впливу інтернету і соцмереж на дітей і підлітків. Дослідження виявило, що серед молодих британців кожен п'ятий стикається з кіберцькуваням, а кожен третій вважає себе «занадто товстим». Організація з охорони здоров'я Англії (PHE - Public Heath England) визнала, що сучасні діти та підлітки піддаються психологічному тиску в інтернеті сильніше, ніж будь-коли раніше.
Розроблена PHE спільно з міністерством освіти програма включає уроки, на яких школярам пояснюють, як протистояти цькуванню в соцмережах, як вберегтися від синдрому втрачених можливостей (FOMO) і як адекватно реагувати на критику зовнішності з боку незнайомців.
Заняття розробили для дітей від 11 до 16 років. Організатори обіцяють використовувати контент, до якого підлітки вже звикли, зокрема відеоблоги на YouTube і емодзі.
Уроки будуть доступні в більшості англійських шкіл, в яких викладають за програмою PSHE (Personal, Social, Health and Economic Education Program). Однак в майбутньому такі заняття стануть обов'язковими для усіх навчальних закладів.
За даними видання, у США схожу програму запустила приватна компанія Nearpod, яка спеціалізується на впровадженні мобільних технологій у навчальний процес. Стартап розробив курс «Цифрового громадянства» для учнів різного віку. Школярів вчать боротися з кіберцькуваням, спокійно сприймати власний зовнішній вигляд, оберігати своє приватне життя, а також реагувати на небезпечні ситуації під час спілкування у соцмережах.
У 2016 році курс «Цифрового громадянства» завантажили 228 тис. учителів, з її допомогою було проведено 10 тис. годин занять. Поки що заняття добровільні, але влада США, як і в Британії, має намір зробити їх обов'язковими.