У Буську на Львівщині відкрили дитбудинок сімейного типу

17:05, 16 серпня 2013

16 серпня у місті Буськ Львівської області відкрили дитячий будинок сімейного типу. Дитбудинок утворено на базі родини Севруків, у яких вже є троє своїх і четверо прийомних дітей, повідомили в прес-службі Львівської ОДА.

Упродовж року на спільне проживання та виховання в цю сім’ю буде влаштовано ще до п’ятьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 «Сьогодні на Львівщині ми відкрили перший запланований дитячий будинок сімейного типу. Загалом до кінця цього року повинні здати в експлуатацію 6 таких проектів», – сказав у вітальному слові голова Львівської ОДА Віктор Шемчук.

За словами В. Шемчука, побутові умови, в яких проживатимуть діти у нових родинах, дуже важливі, проте найбільше уваги слід приділити створенню домашнього затишку та родинної атмосфери у цьому будинку.

Сім’я Севруків пройшла курс підготовки прийомних батьків та батьків – вихователів у Львівському обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, і отримала рекомендацію щодо включення до банку даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім’ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів.

Наступним проектом , який заплановано відкрити на Львівщині, є дитячий будинок сімейного типу у селі Домажир.

Як повідомляв ZAXID.NET, у Львівській області 300 дітей-сиріт влаштували в родини.  Зокрема, в 23 будинки сімейного типу влаштовано 152 дітей. Також у 97 прийомних сім’ях влаштовано 148 дітей.

Нагадаємо, в Україні 90% дітей в інтернатах – сироти при живих батьках. Водночас за словами мера Львова Андрія Садового, у місті – найменша кількість сиріт в Україні – 620.

Довідка. Вихователями і батьками ДБСТ можуть бути громадяни, які пройшли навчання. Вони можуть брати на виховання до 10 дітей-сиріт. Відповідно до законодавства, на кожну дитину-сироту та дитину, позбавлену батьківського піклування, які виховуються у прийомних сім’ях та ДБСТ, виплачують 2 прожиткові мінімуми та 35% зарплати одного з батьків. Такі сім’ї прирівнюються до багатодітних сімей. Дітей в такі сім’ї готують в сімейних групах.