У бюджеті розвитку Львова 2011 не більше 100 млн вільних коштів, - депутати

13:31, 28 березня 2011

Бюджет розвитку Львова на 2011 рік затверджено на рівні 438,6 млн грн. Про це під час прес-конференції 28 березня повідомив голова депутатської комісії фінансування та планування бюджету Львівської міської ради, депутат ВО «Свобода» Яромир Самагальський.

Я.Самагальський поінформував, що профільна комісія спершу погодила проект на суму 430 млн. грн. Виконком Львівської міської ради запропонував також передбачити фінанси на реалізацію програми «Львівський трамвай» - 17 млн грн. Проте, за словами Я.Самагальського, комісія згодилася передбачити на неї близько 9 млн грн. Відтак, було остаточно затверджено бюджет розвитку Львова на рівні 438,6 млн грн.

Він повідомив, що значна частина бюджету розвитку міста цього року буде скерована на оплату робіт та послуг, виконаних підрядниками у 2010 році. «Повернення боргів – один з найбільших викликів, які були перед нами під час формування бюджету», - зазначив Я.Самагальський. За його інформацією, боргові зобов’язання за роботи, виконані підрядниками, фінансові документи на оплату яких зареєстровані у Держказначействі, становлять 61 млн 39 тис. 982 грн. Борги за виконані роботи, але які не зареєстровані в Держказначействі, становлять 53 млн 881 тис. 64 грн. Зобов’язання за виконаними роботами, по яких ще не складено актів виконаних робіт, оцінюються у 7 млн 384 тис. 472 грн.

Крім цього, за інформацією голови комісії фінансування та планування бюджету Львівської міської ради, гарантійні зобов’язання Львова, закладені у бюджет розвитку, складають близько 70 млн грн. Йдеться про зобов’язання за муніципальними облігаціями та гарантійні зобов’язання за кредитами, які у попередні роки брали львівській комунальні підприємства.

Я.Самагальський оцінив, що віднявши згадувані суми, вийде, що вільних коштів у бюджеті розвитку Львова, очікується на рівні 80-100 млн грн.

Член депутатської комісії фінансування та планування бюджету Львівської міської ради, депутат від партії «ПОРА», Артем Хмиз зазначив: «Бюджет розвитку сформовано з ідеологією повернення боргів, повернення коштів підприємствам, для того, щоб вони могли далі працювати і хотіли співпрацювати з містом. Дійсно, лишається не так багато коштів на виконання нових робіт. Проте, ці кошти будуть скеровуватися на співфінансування: частину коштів дає місто, а значну частину - держава. Так, очікується, що на реконструкцію та будівництво доріг у Львові цього року з державного бюджету буде виділено 386 млн грн, а місто виділить 86 млн грн».