У Чехії борються зі зловживаннями з боку мігрантів

11:10, 27 липня 2010

Чеське міністерство праці планує вдосконалити закон, на підставі якого громадяни України, Молдови, В’єтнаму та інших третіх країн дістають дозвіл на підприємницьку діяльність у Чехії.

На думку міністра праці Яроміра Драбка, велика кількість чужинців зловживає дозволом на підприємницьку діяльність, використовуючи його для легалізації свого перебування в Чехії. Міністр спирається на дані державної статистики, які свідчать, що той чи інший іноземць звертається по такий дозвіл переважно тоді, коли втратив роботу й мусить покинути країну, повідомляє "Німецька хвиля".

Умови ж, за яких чужинець стає чеським підприємцем, украй спрощені. Дістати, наприклад, робочу візу, яка узаконює перебування громадянина третьої країни в Чехії, набагато складніше. Міністерство праці разом з міністерством внутрішніх справ прагне усунути цю суперечність, а відтак і зменшити число липових підприємців.

Як повідомляє інформаційний сервер Ekonom.cz, чеське МВС надіслало владі свої пропозиції, з яких випливає, що видати дозвіл на підприємницьку діяльність можна буде особі, яка мешкала в Чехії не менш як два роки; у виняткових випадках – тій, що відбула спеціальну бесіду з консульським урядником, і те чеською мовою.

Очікують, що вдосконалений "підприємницький закон" набуде чинності в грудні цього року, а кількість українських підприємців у Чехії вже не сягатиме, як тепер, 26-ти тисяч.