У Чехії в знак протесту масово звільняються лікарі

11:04, 31 грудня 2010

У Чехії – 12 тисяч лікарів. Останніми днями чотири тисячі з них подали заяви на звільнення, протестуючи проти низької платні.

Пересічна платня чеського лікаря – і то з нічними чергуваннями і переробітками – 50 тисяч крон, тобто - близько двох тисяч євро. На думку профспілкових лідерів, лікар мав би отримувати мінімально 70 тисяч, а зважаючи на його стаж, і вдвічі більше.

Голова Спілки чеських лікарів Мартін Енґел заявив, що хірурги, кардіологи, психіатри та сотні інших спеціалістів не повернуться на робочі місця, поки держава не задовольнить їхніх вимог якнайвичерпніше, пише Німецька хвиля.

Міністр охорони здоров'я Леош Геґер посилається на обмеженість бюджету і просить колег почекати із звільненнями. Він обіцяє вже незабаром реформувати своє відомство. Лікарі не погоджуються, і заяв з кожним днем більшає. Пропозиція міністра – оголосити надзвичайний стан і таким чином примусити лікарів працювати – не знайшла підтримки, ані в крайових гетьманів, ані в парламенті.

Деякі аналітики певні, що дістати чеську медицину з глухого кута може тільки її роздержавлення. «У ринковому середовищі, – пише газета Lidové noviny, – пацієнт стає співучасником процесу визначення лікарської платні. Пацієнт, орієнтуючись за кваліфікацією та ціною, вибирає собі лікаря, і тим самим сигналізує, на яку винагороду той може розраховувати».