У Чернівцях після втручання АМКУ подешевшав хліб

21:32, 18 листопада 2010

ПАТ "Чернівецький хлібокомбінат", ДП "Неполоковецький КХП", ЗАТ «Чернівецька птахофабрика» реагуючи на рекомендації Чернівецького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України знизили оптово-відпускні ціни на продукцію власного виробництва. Про це керівники підприємств офіційно повідомили територіальному відділенню.

Територіальне відділення на виконання доручення Президента України, Антимонопольного комітету України здійснює перевірку дотримання законодавства про захист економічної конкуренції суб’єктами господарювання, які впливають на зростання споживчих цін на ринках хліба та хлібобулочних виробів, яйця курячого, молочної продукції та послуг фасування продукції, повідомили ZAXID.NET в прес-службі Чернівецького обласного територіального відділення АМКУ.

Так, за результатами розгляду рекомендацій територіального відділення ПАТ "Чернівецький хлібокомбінат" з 18 листопада 2010 року знизило ціну на хліб масового вжитку "Орільський" на 5 копійок у власній торговій мережі та оптово-відпускну ціну для оптових покупців. Зниження ціни на хліб масового вжитку зекономить буковинцям на рік більше ніж на пів мільйона гривень.

З 16 листопада 2010 року на виконання рекомендацій територіального відділення ДП "Неполоковецький КХП" знизило відпускні ціни на борошно вищого та першого ґатунків на 35-50 гривень за одну тону продукції, що, в свою чергу, призведе до зниження цін на продукцію виробниками хлібобулочних виробів області.

"Спільно із облдержадміністрацією ми проводимо системну роботу щодо оперативного виявлення та припинення порушень конкуренційного законодавства, які можуть впливати на цінову ситуацію на соціально важливих продовольчих ринках області. Результатом такої робити є зниження найбільшими виробниками області цін на борошно, хліб та яйця курячі, – прокоментував ситуацію Віктор Мотуляк, голова територіального відділення АМКУ. – Ми також очікуємо адекватної реакції на висунуті вимоги щодо зниження цін на продукцію ТОВ "Аполло", яке в області є виробником молочної продукції" .

Територіальне відділення зобов’язало основних місцевих виробників сприяти укладенню прямих контрактів з роздрібною мережею задля уникнення необґрунтованого зростання цін за рахунок ланки посередників.

Також територіальним відділенням направлено рекомендації одинадцяти найбільшим торговим мережам та п’яти оптовим постачальникам продуктів харчування із вимогою забезпечити відповідне цінове реагування на зниження цін виробниками продуктів харчування, зокрема на м’ясо птиці охолоджене, молочні продукти, борошно та хліб.